Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció után a méhszáj...

Menstruáció után a méhszáj körül/hüvely tetejének kitisztítására van valami jól bevált taktika?

Figyelt kérdés

Egészségügyi okok miatt fogamzásgátlót kell szedjek. Egyik legszuperebb benne, hogy így a mensim 2 napos, elviselhető fájdalmú (eddig felkelni se tudtam az ágyból ezen napokon) és kevés is jön.

Viszont van egy hatalmas hátránya : szinte nincs is folyásom mellette. Nedvesedek is alig nedvesedek (ezzel eddig sose volt gond, sőt), de a hétköznapi folyásom is szinte 0.

Épp ezért a menstruációs vérem nem tud kifolyni, hanem bent marad a méhszájam körül. Próbáltam már hagyni, hogy magától “kijöjjön”, de az azt jelenti, hogy 2-3 hétig pecsételve távozik a büdös alvadt vér.

Már többször próbáltam azt is, hogy amint elmúlik a mensi, sikosítóval felnyúlok és az ujjammal “kikanalazom”. És mindig azt tapasztaltam, hogy RENGETEG vér összegyűlik ott és szinte egy nap alatt megalvad, barnás lesz.

Ez a módszer egyébként jó (azt leszámítva hogy a zuhanynàl negyed órát eltöltök csak ezzel), de ugyanakkor undorító is. Meg nem vagyok benne biztos, hogy túl egészséges habár nagyon higiénikusan próbálom csinálni.


Esetleg létezik eszköz arra, hogy hüvelyben maradt vért eltàvolítsa?



2020. dec. 16. 18:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez baromira nem normális szerintem, hogy fogamzásgátlóval hetekig pecsételsz, ha nem nyúlsz fel magadnak, mindenképp menj szerintem ezzel orvoshoz.
2020. dec. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

+1 az orvosra.

És felnyulkálás helyett javaslom az intim zuhanyt.

2020. dec. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
31%

Orvos.

Esetleg ha nem vagy már szűz és erős az izomzatod akkor megpróbálhatod azt, hogy egy kád vízben (természetesen úgy, hogy a kád tiszta) befekszel, kitágítod a vaginád, majd miután bele ment a víz kinyomod. Persze nem kézzel meg eszközökkel tágítod ki hanem a saját izomzatával.

2020. dec. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem létezik, mert ez nem normális. Másik fogamzásgátló kell. Egyébként pedig sok fog.gáló alapból szárítja a hüvelyt. A hüvelyváladékod nem a méhedben képződik, hogy ki kellene neki oda folyni és "nem tud". Biológia.
2020. dec. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
Alapvetoen a huvelyt nem is szabad kimosni semmivel, nem is kene benyulkalni. Orvos, surgosen.
2020. dec. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
Ilyen nincs, hogy azért nem folyik ki, mert száraz vagy.
2020. dec. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%
mindenkeppen menj orvoshoz, es semmikeppen ne probald se mivel kimosni, meg vizzel se, mert olyan cifra fertozesed lesz hogy csak na.
2020. dec. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
36%
Tejsavas (laktózos) ColpoCleaner hüvelyöblítő, gyógyszertárakban és drogériákban kapható. Nagyon bizarr a dolog, szerintem ne nyúlj be, a gravitációnak kellene kivinnie a vért. A laktózos hüvelyöblítőben semmi nincs, csak a folyadék kimossa a pangó dolgokat és savas, a hüvelyflórának kedvező környezetet hagy maga után. Egy Gynophilus kapszulát se árt feltolni utána, hogy tényleg épüljön a hüvelyflóra.
2020. dec. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nemsokára amúgy is kellene menjek gyógyszert íratni, szóval mindenképp mondani fogom.

2020. dec. 17. 06:38
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Mit mondott végül a doki?
2021. jún. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!