Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szerintetek lehetnek lelki...

Szerintetek lehetnek lelki okai az állandó hüvelygyulladásomnak és felfázásomnak?

Figyelt kérdés
Egyszer elkaptam egy fertőzést az exemtől, ami fájó pisiléssel és hüvelygyulladással jár fél éve. Orvosról orvosra járok már hónapok óta. Először találtak bacit, azt kikezelték, aztán minden hüvely -és vizelettenyésztésem negatív lett, de ugyanezek a tünetek folyamatosan fennállnak. Voltam inzulinrezisztencia vizsgálaton is, már nem tudom hanyadik doboz antibiotikumot írták fel nekem, használtam hüvelyflóra visszaállítót, probiotikumot, de semmitől nem javul. Aztán egyszer találtam egy cikket, ami arról szól, hogy a nem múló nyőgyógyászati problémák hátterében lelki okok is állhatnak. Lehetséges, hogy emiatt nem múlik? Miután az exemmel szakítottunk, akitől elkaptam a fertőzést, összejöttem mással (ő is kezelve van, nem fertőzzük egymást vissza), de nem vagyok belé szerelmes és mindig feszültnek érzem magam mellette. Illetve egy éve depressziós voltam, amit nagyon megsínylettem, és annak is még mindig érzem a nyomát magamon én félek tőle. Lehetséges, hogy ezek a lelki okozhatják?

2021. júl. 16. 08:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen. Írj privátban!
2021. júl. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen.
2021. júl. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem január óta volt állandó hüvelygyulladásom, és semmivel nem múlt el. Aztán eszembe jutott, hogy januárban álltam rá az intim mosakodógélre. Azt most egy pár napja elhagytam, és csakis kizárólag vízzel tisztálkodom ott alul, és kezdek egyre jobban lenni. Még nem 100%-ig jó, de érzem, hogy gyógyul, szóval kezdek biztos lenni abban, hogy ez volt a baj. Lehet neked is az ilyen kenceficék borították fel a ph-d. Próbálj meg csak vízzel tisztálkodni egy darabig.
2021. aug. 18. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
hogy vagy kérdező?
2022. máj. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hidd el, nem a lelkedből jön a gyulladás, ezt baktériumok okozzák. Célzott antibiotikumos kezelés után is visszatérhet, egyféle krónikus gyulladás alakul ki, ami azt jelenti hogy sosem múlik el, mert a baktérim ügyesen elbújik a szervezetben az antibiotikum elől, biofilmeket képeznek. Amikor beszedsz egy doboz gyógyszert jobban érzed magad mert elöli a bacik kb 90%-át aztán ahogy kimegy a szervezetből az antibiotikum a baktérium ujra szépen felszaporodik. Normálisabb helyeken ilyen esetben adnak prevencióként alacsony dózisban hosszútávra antibiotikumot.
2022. okt. 7. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
És erre semmilyen megoldás sincs? Ha már krónikussá válik a dolog?
2022. okt. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sikerült meggyógyulnod azóta? Ha nem, akkor te is tudod a választ..
2022. okt. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!