Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Túlzott szőrösödéssel tapaszta...

Túlzott szőrösödéssel tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Egészen kis kamasz korom óta problémát jelent a szőrösödés. Most a 20-as éveim elejére ott tartok, hogy ha meg akarnék minden száltól szabadulni, gyakorlatilag az egész testemet gyantázhatnám.


Eléggé korán kezdtem szőrösödni és viszonylag sötéten, azóta pedig ott tart a helyzet, hogy ha nem gyantázom, hanem borotválom a lábam, akkor olyan, mint a férfi borosta, a combom szőrösebb, mint egyesek lába (pedig a hajam az sötét szőke, vékony szálú, egyenes). Köldök alatti és feletti részt is gyantázom, az olyan alap dolgokról, mint teljes kar, bajusz, ujjak stb. nem is beszélve. Őszintén úgy érzem, hogy nem tudok lépést tartani, mert nagyon gyorsan vissza is nő. Amikor még főleg borotválkoztam folyamatosan vágásokkal voltam tele, most mindenhol szőrbenövésem van hiába használok bőrradírt rendszeresen.


Több kezelőorvosomnak is említettem már a problémát, de mindegyik elhajtott azzal, hogy ez teljesen normális, egyetlen egy kiírt vérvételt hormonok miatt, de elvileg azon a téren minden rendben volt.


Kétségbe vagyok esve, mert újabban észrevettem, hogy az államon is van 3-4 vékony de sötét szál, és a nyakamon is legalább 7-8 hosszú és vékony, de sötét szál. Emellett az arcomon is pár helyen mintha sötétebbek lennének a pihék. Nagyon tartok attól, hogy ennek az lesz a vége, hogy ezek a pihék is besötétednek. Nagyon fehér bőröm van szóval minden ilyen meglátszik rajta.


Ez az egész tönkre teszi az önbizalmam, már most sajnálom, hogy mennyi mindent kihagytam fiatalabban, mert egyszerűen nem éreztem jól magam a bőrömben.


Van valakinek tapasztalata hasonló problémával ?

Gondolkoztam, hogy esetleg PCOS, de nincs semmilyen más tünetem



2021. nov. 7. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Szó szerint ugyanígy vagyok. Túl vagyok a 30-on és mióta az eszemet tudom, azóta szégyenkezem a testem miatt. Tudom, hogy férjem elfogad,de még előtte sem szeretek ruha nélkül mutatkozni. Nekem PCOS-em van. Kb a milliomodik doki diagnosztizálta.
2021. nov. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen,viszont én több vizsgálaton is voltam,minden értékem rendben van. Gondoltam is,hiszen nálunk a család minden nő tagja szőrösebb anyai ágon.(érdekes,hogy a férfiak nem) Szóval nálam örökletes,ilyenek a génjeim. Szerencse a szerencsétlenségben,hogy én nem vagyok az az aggódós,lelkizős,engem semmiben sem gátol,ugyanúgy strandolok,hordok rövid rucikat,annak ellenére,hogy szőrtelenítve is látni,hogy alapból van rajtam bőven.
2021. nov. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Utálom én is. Epilálni szoktam, most gondolkozom a bajusz szőkítésen. Nekem a hajam is vastag szálú és világos a bőröm. Azért hasat nem gyantázok, ha szőrös, ha nem.
2021. nov. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát én azt hittem hogy szőrös vagyok de ezek szerint ez semmi. A hason levő szőr mindenképp hormonális problemára utal. Menj el egy magán endikrinológushoz
2021. nov. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
57%

Endokrinologus mindenképpen. Legjobb olyan, aki nőgyógyász is.

Nekem ugyan nincs ilyen durva szőrösödes (a végleges szőrtelenítés megoldás lehet), de egyéb más tünet alapján is nagyon nehezen tudták a PCOS-t diagnosztizalni.

Hormon(pajzsmirigy, tesztoszteron stb), és terheléses cukor-inzulin vizsgálatot mindenképp kérj.

A sport és megfelelő táplálkozás is segíthet ha ilyen probléma áll fent.

2021. nov. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!