Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Trombózis panel eredménye?

Lara84 kérdése:

Trombózis panel eredménye?

Figyelt kérdés

Elvégeztettem egy trombózis panelt, de mielőtt megyek az orvosomhoz jó lenne tudni, hogy mennyire rossz vagy jó ez az eredmény...mert én egy mukkot sem értek belőle.


FV gén G1691A Leiden mutáció vizsgálat eredménye: Normál allélokat hordozó, homozigóta vad típus (-;-)

Prothrombin gén G20210A mutáció vizsgálat eredménye: Normál allélokat hordozó, homozigóta vad típus (-;-)

MTHFR gén C667T mutáció vizsgálat eredménye: Heterozigóta mutációt hordozó (+;-)



2021. dec. 20. 06:37
 1/4 anonim ***** válasza:
30%
A - negatívat jelent, magyarul nem találtak mutációt az első 2 esetben. A +- egyszerre viszont furcsa. Mi van az oszlop neveként beírva?
2021. dec. 20. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nincsenek oszlopok a papíron. Csak annyi, hogy a vizsgálat eredményének összesítése és amit fent is leírtam, tehát maga az eredmény.
2021. dec. 20. 09:27
 3/4 anonim ***** válasza:
A + - azt jelenti, hogy hordozod az adott mutaciot az egyik kromoszomadon, tehat heterozigota vagy ra. Hogy ez ebben az esetben mit jelent azt majd az orvos eldonti.
2021. dec. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nincs FV es protrombon mutaciod. Heterozigota MTHFR mutaciod van, ami igy onmagaban nem okoz trombozis hajlam fokozodast, de figyelni kell, hogy elegendo folatot vigyel be a szervezetedbe, mert a folsavat nem tudod rendesen hasznositani.
2021. dec. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!