Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha valakinek pl.30 éves...

Ha valakinek pl.30 éves koráig nem jön meg, annak mi az oka? Egyébként én csak 12 vagyok és még nem jött meg.

Figyelt kérdés

Ez annak a jele,hogy megfog jönni?:

sárgás fehéres folyás van a bugyimon minden nap,estére ez darabossá válik.


2010. szept. 9. 13:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ha vkinek egyáltalán nem jön meg, annak vmilyen betegsége van.

De 12 évesen még nem kell aggódnod. Majd megjön.

2010. szept. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
A darabos színes folyás inkább valami fertőzésre, gombára utal! Lehet meg kellene mutatni egy nőgyógyásznak!!
2010. szept. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen:)
2010. szept. 9. 13:53
 4/14 A kérdező kommentje:
bocsi,a darabost úgy értem,hogy megszárad
2010. szept. 9. 13:57
 5/14 anonim ***** válasza:

Szia


Igen, a folyás általában a menstruáció előtt jelentkezik. Van akinél csak pár hónapig tart másoknál 2-3 évig, ez változó.

Használj tisztasági betétet, pl. a dmben is vehetsz vagy akármelyik üzletben, cba-ban is van vagy tescoban stb.

Szerintem jó márka a Carefree, rózsaszín dobozban van. De van nagyon sokféle. Ha jól emlékszem egy doboz 1000 forint alatt van ebben van vagy 30-40 db nem emlékszem pontosan.

Ezek a tisztasági betétek direkt folyáshoz vannak.


Nem tudom mennyire válik darabossá, ha nem viszketsz vagy nincs semmi panaszod és nem is nagyon büdös a folyás akkor nincs semmi probléma.

Ha viszketsz is vagy csíp ég odalent akkor sajnos nőgyógyászhoz kell fordulni, mert elkaptál valamit. De nem akarlak ijesztgetni biztos nincs probléma.


Úgy tudom 16 éves korig kell megjönnie a menstruációnak.


Nyugodj meg, biztosan nemsokára meg fog jönni, semmi gond nem lesz.

Legyen otthon egy csomag betét, hogy ha hirtelen megjön tudj mihez nyúlni. Ja és iskolába is vigyél magaddal mindig, hátha ott lesz rá szükség.

2010. szept. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

13:58-as vagyok


Jah, ha így érted akkor semmi gond ez normális! Nyugi, nem kell nőgyógyász :)

Próbáld ki a t. betétet, megvédi a fehérneműt és sokkal jobb érzés lesz, nem kell aggódnod, hogy elázol.

2010. szept. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Szia és köszönöm.Nem viszket és nem is csíp,semmi nincs vele.Csak akkor van egy nagyon picit szaga,ha nagyon közel van az orromhoz. Anyukádnak te ezt hogy mutattad meg,vagy mit tanácsolsz,hogy mondjam neki?
2010. szept. 9. 14:02
 8/14 A kérdező kommentje:
és akk kb. szerintetek mikor fog megjönni,hogyha 2 hónapig vagy 2-3 évig lesz ez ?
2010. szept. 9. 14:05
 9/14 anonim ***** válasza:

Hát az én anyukám ilyesmiről nem igen beszélt velem, barátnőmtől tudtam meg, hogy ez micsoda. Ő idősebb volt nálam.

Vele mentem el először betétet venni, emlékszem a legrosszabbat vettem és abban 70 db volt, azt hittem sose fogy el! :DD


Szerintem mondd anyukádnak, hogy vásároljon neked tisztasági betétet, mert már szükséged van rá.

Vagy egyszerűen vedd meg te és otthon rakd le a fürdőbe a polcra. Nekem si látta anyum de nem szólt rá semmit. Aztán amikor elfogyott megmutattam neki a dobozt és kértem, hogy olyat vegyen.


Remélem érkeznek még válaszok, mert nekem nem a tipikus anya-lánya kapcsolatom volt/van anyukámmal ezért nem tudok olyan jó tanácsokat adni.

Ha nem tudod neki elmondani akkor a legegyszerűbb ha veszel egyet magadtól.

Nyugodtan megveheted, senki nem fog szólni az üzletben sem, ez természetes dolog.


Esetleg az jutott még eszembe, hogy mondhatod anyudnak, hogy a suliban szó volt ilyesmiről és akkor szépen elbeszélgettek, megkérdezed, hogy neki hány évesen jött meg (neked is hasonló korban fog valószínűleg) és akkor egyszercsak mondod, hogy vehetnétek már tisztaságit is.

Ha elkezdesz róla beszélni már nem lesz nehéz, menni fog. Énm is hetekig készültem beszéddel az első ilyenre, de felesleges volt mert úgysem az jött ki a számon :D + semmi gáz nem volt benne, anyum mondta hogy jó aztán folytatta a főzést én meg feljöttem :DD


Bocs, hogy sokat írtam.

2010. szept. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, Veled semmi baj. Pláne, hogy írtad, hogy viszket, nem csíp a puncid. Az nem baj, ha estére egy kicsit kellemetlen illata van a bugyidnak. Az pedig szinte lehetetlen, hogy egy egészséges nő 30 éves koráig ne menstruáljon. Ha 16-17 éves korig nem jön meg, akkor az már kóros.
2010. szept. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!