Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kiírhatja nőgyógyász a pajzsmi...

Kiírhatja nőgyógyász a pajzsmirigyet és a mellékvesét?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy endokrin doki kért engem hogy menjek vérvételre a hormonok miatt. Viszont mellé kért még pajzsmirigyet és mellékvesét is. A hormonokkal elmehetek nődokihoz, de egyben kiírhatja a pajzsot is meg a mellékvesét vagy azzal házidokihoz kell mennem?
2010. szept. 13. 12:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Picit furán kérdezel. De mivel hormon vizságlatot kértek azért igen kiírhatja a nőgyógyászod is. Mivel mind a pajzsmirigy ,mind a mellékvese hormonokat termel és ezekre kiváncsiak.
2010. szept. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nem!

Ezekre a vizsgálatokra általában a háziorvos ad beutalót.

A nőgyógyász javasolja a vizsgálatokat, de beutalót nem adhat.

2010. szept. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

Persze,

én is ki szoktam írni a hűtőre néha ilyeneket, hogy "agyalapi mirigy", "nyálkahártya" , néha azt is, hogy "ragyasápkóros vesemedence-gyulladás"

2010. szept. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
elsőnek, igen kicsit furán kérdeztem mert gyorsan gépeltem, elnézést érte. Köszönöm a választ, csak nem akartam két helyen csücsülni egy hülye beutaló miatt, és így legalább tudom, hogy elég csak egy nőgyógyászt felkeresnem.
2010. szept. 13. 13:39
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem értem. Ha endokrinológusnál voltál, akkor ő miért nem írt beutalót? Ő mindenre tud adni. Abban nem vagyok biztos, hogy a nőgyógyász is. Nemi hormonokra tuti hogy tud, de pajzsmirigyre és mellékvesére közel sem biztos.
2010. szept. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!