Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha elmegyek a háziorvoshoz,...

Ha elmegyek a háziorvoshoz, hogy adjon beutalót az endokrinológushoz, hogy ő megállapítsa, van-e PCOS-em, akkor ad? Endokrinológus tudja kezelni a betegséget?

Figyelt kérdés
2010. szept. 15. 13:35
 1/8 anonim ***** válasza:
PCOS-s esetén nőgyógyászati hormont kell vizsgálni, azt pedig a nőgyógyász kéri meg. A háziorvos a pajzsmirigy hormonokra tud kérni.
2010. szept. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Első: Nem ez volt a kérdés. Ő csak endokrinológushoz akar beutalót a háziorvostól. Szerintem jobb is, ha rögtön oda kérsz, nem nőgyógyászhoz. Mivel nőgyógyász csak nemi hormonokat vizsgál, viszont endokrinológus bármilyen hormonvizsgálatot tud kérni. És PCOS esetén meg kell nézni a pajzsmirigyet és a mellékvesét is!

És igen, a háziorvos ad beutalót.

2010. szept. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem nem adott a háziorvos.Szőrösödés miatt szerettem volna elmenni de azt mondta,hogy biztos nincs hormonproblémám és nem adott.

Nem tudom miért olyan nehéz bejutni az endokrinológiára.

Ja,mellesleg nekem a nőgyógyász se adott,ugyanezzel az indokkal.Ugyanis nem vagyok elhízva és a menstruációm is rendben van.

Szerintem először a háziorvosnál próbáld meg.

2010. szept. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Második: tapasztalatot írtam. Endokrinológus csak nőgyógyászati kérésre néz nemi hormont. Simán házi orvosi beutalóra nem néz.
2010. szept. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

PCO-nál nem kell nemi hormont nézni, terheléses vérvétel kell és mellé pajzsmirigy hormon vizsgálat.

Ha csak egy magánendokrinológiai rendelésre mész, nyilván csak pénz kell.

Nekem miután a nőgyógyásznál a hüvelyi ultrahangon kiderült, hogy PCO-m van, rögtön tovább küldött egy endokrinológushoz.

Az endokrinológus ezután küldött erre a két vérvételre és utána írta is fel a gyógyszert. Azóta jól vagyok és 14 éve nem voltam ilyen remekül.Igen, az end.krinológus kezeli a betegséget, ha elég jó. Nekem a pajzsmirigyre adott egy gyógyszert és a cukorra.

2010. szept. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja..elfelejtettem, az endokrinológus csak úgy tudja kezelni a betegséget, ha az előtte nőgyógyászati vizsgálat is alátámasztja pl. ultrahang, vagy kirívó külső tünet, de csak -e két vérvétel eredménnyel, még ha nem is jó, akkor ő is elküld nőgyógyászhoz.
2010. szept. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ne mondd már, hogy nem kell nemi hormon vizsgálat. Akkor a magas androgénszintet szerinted miből állapítják meg? Arról nem is beszélve, hogy a PCOS tüneteit okozhatja pár dolog...(pl. prolaktinóma), ezeket a nemi hormonok mérésével ki kell zárni.

Nemi hormon vizsgálat az alap!!!!

2010. szept. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Utolsó igazad van. A pco-szindroma.hu-n remekül össze vannak szedve egy táblázatban mely hormonok a mérvadóak, mennyi a normálértékük és mi utalhat pcos-ra.

Sajnos sztk alapon hónapokat kell várni endokrinológiára időpontra. A fenti honlapon találsz orvosajánlót, önsegítő köröket vidéken is. Pesten, Debrecenben pedig őket érdemes felkeresni: mensmentis.hu. Engem itt tett rendbe egy doktornő és kerestem mellé olyan nődokit aki respektálja az endodokit. (személyes tapasztalat, hogy némely nőgyógyász csak legyint, és megpróbálja maga megoldani, műteni, de attól az alapprobléma, az IR nincs megoldva)

2010. szept. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!