Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha átadtam a fertőzésemet a...

Ha átadtam a fertőzésemet a páromnak, őt hogyan lehetne kezelni?

Figyelt kérdés
Ha én kaptam először cns kúpot majd egy hét után visszafertőződtem és kaptam rá klion d hüvelykúpot, a páromat mivel lehetne kezelni? A canesten krém neki jó lenne? De nem értem ha nekem az nem jó neki hogy lesz jó?
2010. szept. 22. 22:12
 1/9 anonim ***** válasza:

dokid nem adott krémet mindkettőtöknek,??? :-o

én klion mellé pevarylt kaptam most, amit a páromnak is kell használni

2010. szept. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Általában, ha kéred, akkor a nőgyógyász a párodnak is ír gyógyszert. A te orvosod nyilván feltételezte, hogy a párod elballag az urológiára és kikezelteti magát. Érdemes megkérdezni valamelyik orvost (a nőgyógyász téged vizsgált, tehát tudja, mi a baj, az urológus a párodat vizsgálnÁ, tehát tudnÁ, hogy mi a baj), vagy a patikust (a neked felírt gyógyszer alapján tud ajánlani valamit a párodnak is).
2010. szept. 23. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy a páromnak egy hete volt körülmetélési műtéte, és nem vagyok benne biztos, hogy elkapta mert már nagyon régen nem voltunk együtt, legalább egy hónapja, de félek hogy ha a régebbi fertőzésemet elkapta, majd ha újra tudunk együttlenni, visszakapom. Urológushoz fog menni mivel varratot kell szedni, de az ránézésre meg tudja mondani, hogy van e fertőzése vagy nincs? Mert műtét előtt volt vizeletvizsgálat, hogy tartalmaz e vmi fertőzést és mindenre negatív lett. De vizelet nélkül is meglehet ezt nála állapítani?
2010. szept. 23. 08:52
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha elkapta, akkor mindaddig vissza fogja adni neked amig ki nem kezelik. Erre figyelni kell, ő is kapjon kezelést. Pasiknak általában elég a canesten krém. Bár a gomba az nagyon nehéz eset, kikezelni makacsabb esetekben majdnem lehetetlenség. Én sem tudtam,hogy a párom elkapta-e bár én még nem tartok ott hogy kiderüljön visszakapnám-e mert engem már 4 éve nem tudnak kikezelni belőle. Gondolhatod milyen a szexuális életünk...kész katasztrófa!
2010. szept. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ó jézus olyan sok ideje? Hát nagyon sajnállak titeket, remélem nekünk nem tart ilyen sokáig az egész. Nekem ez az egy hónap is olyan megpróbáltatás volt, nem hogy 4 év. Hogy birod az egészet?
2010. szept. 23. 11:13
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen, a partner elkapja a gombát, csak nála nem okoz tüntetet. A Canesten pedig nem jó rá, mert mindkettőtöknek ugyanaz a gombája, tehát ha a tiedre nem volt jó, az övé is rezisztens lesz.

Dokitól kérjetek gyógyszert.

Akit 4 év nem tudnak kikezelni, az meg váltson nőgyógyászt, ha még nem volt Candidavizsgálaton, akkor menjen, és diéta...

2010. szept. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát nehezen. Nagyon nehezen. :( Keresztülmentem már mindenen megfordultam legalább 12 nőgyógyásznál mindegyik teletömött mindenféle gyógyszerrel. Nem is nagyon van olyan szer amit még nem próbáltam, de mindegyik csak ideig óráig segitett. Amint abbahagytam visszatért a probléma. Egyszer kitenyésztették, hogy milyen gyógyszerre lenne érzékeny és egyszerüen nem találtak semmit ami használna, mindenre rezisztens volt. Amenyit ezekre elköltöttem abból már autót vehettem volna szerintem. Diétáztam is, de csak fogytam tőle folyamatosan miközben a gombák meg vigan éldegéltek ők nem éheztek én viszont folyton, ugyhogy abbahagytam. Voltam természetgyógyászoknál is persze, aztán szép lassan javult a helyzet most már aranylag jól vagyok de még mindig nem az igazi, mert egy pici édességre azonnal visszatér a candida nekem nőgyógyászati gondot okozott főként sokszor voltam kezelve petefészekgyulladással emiatt. De nem kell megijedni, másnál nem fajul idáig a helyzet csak nekem nagyon gyenge volt az immunrendszerem és nem tudta féken tartani őket. Külső tényezők is gyengithetik ugyhogy nagyon oda kell figyelnem mindenre mert ha legyengül akkor egyből jön a gomba. Most is épp van nőgyógyis gondom miatta de már régóta nem megyek vele sehová hanem bevetem a házi szereimet, vagy megvárom magától mig lecsillapodik. Teljesen kiirtani nem is lehet mert az egészséges emberben is benne van csak vigyázni kell hogy ne szaporodjon túl.
2010. szept. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

második vagyok.

Szóval ha a párod az urológusnak elmondja, hogy neked ilyen problémád van és ezt meg azt a gyógyszert kaptad, abból a doki már tudja is, hogy neki mit kell adnia. Sajnos vizeletvizsgálatból az ilyen fertőzést nem lehet kimutatni, csak kenetből, gondolom azt nem vettek tenyésztésre (nem is szoktak, nem kell a műtéthez) a műtétje elött. Ha megy kontrollra, beszélje meg az orvossal, hogy miként kellene őt is kezelni, főleg most, a friss műtéti hegekkel fontos, hogy csak orvosi tanácsra kenjetek rá bármit!

2010. szept. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rendben, megmondom neki, hogy kérdezze meg majd az urológustól. Köszönöm szépen a válaszokat.
2010. szept. 23. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!