Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy lehet, hogy a vizelet...

Hogy lehet, hogy a vizelet tenyésztés nem mutatott ki semmilyen baktériumot?

Figyelt kérdés
Több mint másfél éve küzdök visszatérő húgyhólyag gyulladással, túl vagyok már rengeteg antibiotikum kúrán, de nem használ semmi. Elmentem vizelet tenyésztésre, csináltak emellett más vizelet vizsgálatot is, de nem találtak semmilyen baktériumot, pedig még gennyes is volt a vizeletem. Tehát ha nem baktérium okozza a “felfázást”, hanem pl húgycső szűkület és a visszamaradt vizeletben elszaporodó baktériumok okoznak gyulladást, azokat is ki kellett volna mutassák a vizelet vizsgálatok, vizelet tenyésztés. Hogy lehet, hogy mégsem láttak semmit?
2022. okt. 30. 13:58
 1/3 anonim ***** válasza:
24%
Lehet, hogy olyan kórokozók telepedtek meg a hólyagod felszínén, amik elég erősen kapaszkodnak, így a vizelettel nem távoznak kimutatható mértékben.
2022. okt. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
24%
A baktérium kitenyésztés nagyon bonyolult dolog. A tudomány még most is ott tart, hogy azt tudja kitenyészteni, aminek az optimális kitenyésztési körülményeit pontosan ismerik. Egy általános baktérium táptalajon csak azok a baktériumok fognak szaporodni, amelyekre nézve a táptalaj összetétele, pH-ja, a környezeti hőmérséklet stb. kísérletileg bizonyítottan optimális. Ettől sokat nem szabad várni.
2022. okt. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Vár még egy hólyag tükrözés, az talán többet mutat, viszont ha mégsem, akkor nem tudom mit tehetnék még. Várandós is vagyok, így még veszélyesebb az egész. Próbálom megelőzni, amennyire tőlem telik, melegen öltözök ha kint hidegebb van, sosem ülök le hideg helyre, próbálok sok folyadékot inni, vörös áfonyát eszek, az állítólag gátolja a baktériumok megtapadását a nyálkahártyán, aktus után elmegyek pisilni, vigyázok, hogy a wc papírról se kerüljön semmi oda és még így sem tudom kiküszöbölni. Maximum egy, másfél hónapig..
2022. okt. 30. 23:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!