Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tesznek akkor ha nem jon...

Mit tesznek akkor ha nem jon meg eggyaltalan a menstruacio? Mivel inditjak be?

Figyelt kérdés
2010. okt. 3. 15:21
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen indítják be, mert bármi állhat a menstruáció hiánya mögött. Először egy alapos kivizsgálás jön és majd csak utána egy kezelés. Millió oka lehet annak, hogy ha valakinek nem jön meg.
2010. okt. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Szoval h eleteben eloszor nem jon meg. De mivel inditjak be vegulis ?
2010. okt. 3. 15:30
 3/24 anonim ***** válasza:

Előbb utóbb meg fog jönni magától!Én 15 múltam amikor először megjött,az osztálytársaim már mind menstruáltak(vagy ezt állították),nekem meg semmi.Aztán a várva várt nyaralás első napján,a medemcébe lépéskor megjött...

Nyugi előbb-utóbb neked is megjön!Ha 16 éves korig semmi,akkor ifjusági nőgyógyászhoz elmentek,megvizsglának és max gyógyszert kapsz,de ez a fehér holló kategória.

Hány éves vagy?Szőrösödsz már alul?Alhasi panaszaid,esetleg deréktáji fájdalmak?

2010. okt. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy beindítják! Van akinek pl nincs méhe vagy petefészke vagy zárt a szűzhártya. Ki kell vizsgáltatni! Mit nem lehet ezen fölfogni??? Millió kezelés van rá. Te is lehetsz vagy 12...
2010. okt. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Mennyi idős vagy?Egyáltalán nem volt még mensid?Anyukádnak kb. hány éves korában jött meg először?


Az első 2 kérdés a legfontosabb.


Egyébként 16 éves kor az a határ ameddig elnézhető hogy nincs mensije az embernek.És van hogy az első 2-3 évben sokáig tart akár 10-12 napig,v. néha kimarad az embernek ez még elfogadható dolog.


Milyen magas vagy,súlyod?És a biológia fejldősésed(cici,szőr) mikor indult be?


Ezek is fontosak,lehet hogy simán később érsz mint az átlag.

2010. okt. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Az unokanővéremnek 15,5 évesen jött csak meg és csak akkor kezdett el nőni a melle,meg már 14 is elmúlt mire lett szőre odalennt,én meg már 11 évesen menstruáltam és alig 8 évesen már elkezdett nőni a cicim,nála meg abszolult nem nőtt,hanem hirtelen fél év alatt melle lett


Nem vagyunk egyformák,mondjuk nagyon vékony is volt,bár én is,de én magas,ő meg sokáig tök alacsony ilyen 155 cm volt még 14 évesen is,aztán hirtelen 166 cm lett.


De 16 éves korodig van időd.

2010. okt. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Gyerekgyógyász megvizsgál,ha orvoshoz mész,de van hogy meg sem vizsgál,hanem beszélget,kérdezget a fejldősédről veled és hormon gyógyszert írt fel.

Ha megvizsgálna akkor jobb ha hosszú felsőben v. szoknyában mész,mert az ápol és eltakar,de mivel szerintem szűz vagy,inkább felső legyen hosszú.Ugyanis szűzeket 2 féleképp vizsgálhat az orvos meg.Vagy a fenekedbe 2 újjal felnyúl és kitapogatja a méhedet,ez rosszabb,nem fáj,de kellemetlen,de ezt inkább általános iskolás korú lányoknál csinálják és lehet kérni a rendes vizsgálatot is,akkor hüvelyedbe behelyezi a 2 úját hogy tágítson,meg közbe tapogatja a hasad,mert így érzi a méh,petefészek fekvését,és még kívülről megszokta nézni a nemiszervet,a kis,nagy ajkakat,a csiklót.Még olyan szokott lenni,hogy kacsa nevű eszközt,ez egy fém szétnyitható fejű kacsacsőre emlékeztető dolog,innen is ered a neve,szóval behelyezi a hüvelybe és szétnyitja ezt majd pálcikával mintát vesz a hüvelyből.Na ez tényleg kellemetlen.Van fenn egyébként az interneten videó ilyen vizsgálatról,(egészségklinika )nőgyógyászati vizsgálatot ha beíród,akkor lesz egy olyan ahová oda van írva video,ott megtudod nézni.

2010. okt. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Szűz lányokat nem vizsgálnak 2 ujjal, kacsával meg pláne nem...
2010. okt. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Szűz lányoknál is lehet rákszűrést is csinálni,ilyen is van,engem megvizsgált annó kacsával és szűz voltam.De végbélen keresztül is vizsgálhat.
2010. okt. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
16 multam a nyaron :( sajna. nem tudom mit tegyek
2010. okt. 3. 18:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!