Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha egy pici csomót fedeztem...

Ha egy pici csomót fedeztem fel a mellemen, az nem feltétlenül jelent bajt,ugye?

Figyelt kérdés

Eleinte borsó nagyságú volt. Kemény, nem fáj, kicsit mozdítható. Elég érzékeny is a mellem most.

Azt gondoltam, ez mind azért van, mert közeleg a menstruációm. Most hogy megjött (5 nap késéssel), kicsit vissza is húzódott a csomó.


Internet szerint az esetek többségében nem kell megijedni, nőknél bizonyos esetekben előfordulhat (nem rákos) csomó a mellen.


Amit érdemes tudni, hogy rendszertelen a menstruációm. Nem mostanában, hanem amióta menstruálok, így van. Minden orvos mást mond, már nem is járok orvoshoz. 19 éves koromig azt sem tudtam, hogy 28 naponként szokott megjönni. Sosem számoltam, mert sosem volt benne rendszer. Volt, hogy késett, volt hogy hamarabb jött. Volt, hogy egy hónapban 2x jött meg,és sokszor volt,hogy kimaradt. Régebben az is előfordult egyszer -kétszer, hogy 4 hónapig nem menstruáltam. Emiatt volt egy 3 és fél centis cisztám a méhemben, de az visszahúzódott, amikor újra megjött.


Mindkét nagyapám rákban halt meg.


24/N


Szerintetek van okom aggódni?

Végülis már kisebb.



2023. ápr. 8. 02:02
 1/8 anonim ***** válasza:
38%
Ha változik a mérete, akkor nem valószínű, hogy rosszindulatú daganat.
2023. ápr. 8. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 NTBS ***** válasza:
49%
Menj biztosra. Fordulj orvoshoz.
2023. ápr. 8. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
39%
Ha visszahúzódott, akkor tényleg nem valószínű, hogy rosszindulatú, de én biztos, hogy megmutatnám orvosnak.
2023. ápr. 8. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
45%

Ultrahang vizsgálatra beutalót kell kérni a háziorvostól, vagy elmenni magán úton.

Mi itt maximum találgatni tudunk, az a biztos ha megnézik.

2023. ápr. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
21%
Nők egészsége kategória...
2023. ápr. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
17%

Kérdező,

az ennyire rendszertelen menstruáció felnőtt korban nem normális dolog, ezt mindenképpen ki kell vizsgáltatnod. Nem a kényelem vagy kellemetlenség miatt nem jó ez az összevisszaság, hanem azért, mert komolyabb problémát is jelezhet, ami a jövődre nézve fontos lehet.

Nem kell most azonnal, de kérj beutalót nőgyógyász endokrinológushoz mindenképpen.


A menstruáció előtt megduzzadó mell normális dolog, van olyan nő aki észre sem veszi, és van akinél konkrétan fájdalmas tud lenni. A hormonális okokon túl rengeteg jóindulatú elváltozás is létezik, de azokat is figyelemmel kell kísérni, azaz időnként orvosi kontroll szükséges.


A nagyszüleid (vagy más közvetlen rokon) daganatos betegsége akkor számíthatna, ha emlőrákjuk, prosztata, vagy hasnyálmirigy rákjuk volt, ezeknél fentállhat a BRCA gén örökletes hibája.


A te életkorodban ritka a mellrák, de vizsgáltasd ki magad, és a jövőben járj rendszeres szűrésekre majd, amiket az orvos ajánl.



Betegségre utaló jelek, amiket ki kell vizsgáltatni:

[link]

Önvizsgálat: https://www.youtube.com/watch?v=lLQOms2A8qY

2023. ápr. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
37%
Én nemrég voltam mintavételen, amin kihozták, hogy nem kell aggódnom. Szívből ajánlom az orvost ezügyben.
2023. ápr. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
28%
Inkább jobb ha ránéz egy orvos...
2023. ápr. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!