Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Meddig okés, ha valaki nem...

Meddig okés, ha valaki nem menstruál?

Figyelt kérdés

A lányom nem rég lett 15, és még nem menstruál. Az összes többi osztálytársa már mind menstruál. Az érdekelne, hogy meddig nem jelent problémát, mert már kezdek aggódni.

Előre is köszi a választ.



2023. jún. 22. 19:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Van, akinél 16-17 évesen kezdődik. Ha addig nem, akkor érdemes kivizsgálni. Egy évet még simán várnék.
2023. jún. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Ha 18 éves korig nem jon meg neki akkor vidd el nőgyogyászhoz addig nem kell aggódni
2023. jún. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
Még ráér, ne aggódj. Nem akkora buli 12 éves kortól menstruálni.
2023. jún. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, neked mikor jött meg? Sokszor öröklődik. Egyébként későn érő a lányod? Vagy már mindene fejlett, csak még nem jött meg neki?

Szerintem óvatosan kérdezz rá arra, hogy van-e már fehéres-átlátszós folyása, ha igen mióta. Ha az már van, onnantól fél év- év múlva meg kell jönnie. Ha ebben az évben nem jön meg neki, januárban menjetek el endokrinológushoz. Lehet, hogy egy kis katyvasz van a hormonjaival, amit könnyen kezelni tudnak.

2023. jún. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönök minden választ!

Ez nagy sgítség

2023. júl. 17. 18:54
 6/7 anonim ***** válasza:

En 16 eves voltam. 13 eves koromra hirtelen kialakultam, nagylanyos lettem, ezert akkor hittem, hogy meg fog jonni.

Ha nem fejlett kulsore, esetleg vervetelbol hormonvizsgalat kene, kulonben meg egy evet adnek, hogy magatol megjon-e.

2023. júl. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ó, még bőven belefér! Várj nyugodtan egy-két évet, ha semmi más nőgyógyászati/hormonális tunete nincs, felesleges orvoshoz vinni. 17-18 éves koráig ha nem jön meg, akkor már érdemes dokihoz menni, illetve ha más tünet is felveti a hormonális probléma gyanúját (hirtelen fogyàs,súlygyarapodás, izzadékonyság, súlyos akné, bőrproblémák, gombásodás, rossz hideg/melegtűrés, fokozott szőrnövekedés, stb)
2023. júl. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!