Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tudok tenni ha nem gyógyul...

Mit tudok tenni ha nem gyógyul az akné?

Figyelt kérdés

Olyan 2-3 hónapja kezdődött az arcomon az akné, áll vonalában és attól felfelé az arc puha részén. Több bőrgyógyásznál is jártam már, elsőre az Akneroxidot kaptam, az nagyon nem vált be. Egy hónapja váltottam a Skineron nevű krémre, mellette fényvédő, Effeclar Duo és Cera Ve Blemish Control lemosó. Ezek ellenére arcom folyamatosan piros és gyulladt, mintha semmi sem használna. Most kaptam a Cypromix nevű fogamzásgátlót, ami elvileg kifejezetten erre való, viszont még nem kezdhettem el szedni, addig is kíváncsi lennék van-e bárkinek ilyesmi tapasztalata. Semmi más rendellenesség nincs, ezért nem tudom mitől jöhetett elő, sosem voltam pattanásos, most 23 vagyok.

Köszi előre is ha valaki tud segíteni!



2023. jún. 25. 16:33
 1/9 anonim ***** válasza:
21%
Ne vakargasd, piszkos kézzel és rágott körömmel végképp ne!
2023. jún. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Endokrinológus
2023. jún. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az áll vonalában hormonális aknék szoktak lenni. Kivizsgált egyáltalán bármelyik orvos is mielőtt találomra felírtak mindenféle vackot?
2023. jún. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én lassan 31 évesen is így vagyok. Nőgyógyász nem talált problémát. Fogamzásgátlót nem bírok szedni, mert megöli a libidómat, plusz folyamatosan gomba és gyulladás van mellette. Bőrgyógyász kismillió kencét írt fel, egyik sem használt, még csak kicsit sem. Írt fel gyógyszert, ami addig használt, amíg szedtem, amint abbahagytam 2-3 napra rá ugyanúgy nézett ki a bőröm. Mivel ez egy antibiotikum, nem szedhető örökké. Endokrinológus rám nézett és közölte, hogy nincs nekem semmi hormonális bajom, mert akkor kövér lennék. Kért egy cukorterhelést, ami tökéletes lett, és ennyivel zárta a dolgot. Örök rejtély marad.
2023. jún. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
4-es: kozmetikusnál is voltál?
2023. jún. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen.
2023. jún. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
És ő sem tudott olyan kezelést adni ami segített volna?
2023. jún. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sajnálta, de nem tud segíteni. Szerintem csak nem akart. A hámlasztást felvetettem neki, azt mondta, azt csak akkor kezdheti el, ha elmúltak a pattanások... Nem értem miért. Mindegy, amúgy sincs kezelésenként közel 20.000 Ft-om plusz megvenni a fényvédő csomagot mellé.
2023. jún. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igazából lehetett akár igaza is, attól függ, milyenek voltak a pattanásaid. Ha nagyon gyulladtak, akkor persze, hogy nem savazhatja amíg nincs megnyugtatva a bőr. De ez a kezelés ugye csak ősszel-télen alkalmazható, addig a pattanásokat lehet kezelni gond nélkül.
2023. jún. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!