Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A kérdèsem az lenne,hogy...

A kérdèsem az lenne,hogy szerintetek mi okozza az arcbőrömön lévő gyulladt pattanásokat?

Figyelt kérdés

Sziasztok, Kb. 2 éve kezdődött el nálam újra a “pattanásos korszak” mostanára ismét nagyon felerősödött kisebb ilyen Csomós piros pattanások jönnek ki rajtam, melyek fehérek a gyulladás alatt és ha egy kicsit is megpróbálom kinyomni nyilván tiszta kézzel és kendővel, akkor gyulladt hólyagos sebessé válik át.

Elmentem bőrgyógyászhoz irt fel antibiotikumot amit 1 hónapig kell szednem, ill. 2db antibiotikum tartalmú kenőcsöt.

Nagyon zavaró és csúnya…

Válaszokat köszönöm aki tud segíteni!


2023. júl. 15. 15:40
 1/5 anonim ***** válasza:
32%

Szia, ezzel foglalkozom. Írhatsz privában is.

Milyen arcápolási termékeket használsz és milyen a bőrtípusod? Hány éves vagy?

A pattanást sok dolog okozhatja.

Laktózérzékenység, ilyenkor egész arcon megjelenik, gluténérzékenységnél az arc alsó, része, állon van.

Túlszárítás

Ha nem hidratálod és nincs rutinod.

Alkoholtartalmú termékek, tonikok válaszreakciója,

Változó korban, terhességnél hormonálisan

Nem a bőrtípusodnak megfelelő termékek.

2023. júl. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
32%
Nem szabad kinyomkodni, mert kihegesedik. Ha az orcádon vannak a kiütések, akkor az gyomorpromblámat jelent. Nekem az orcámon van, antibiotikum nem segített. Több vizsgálat mutatta ki,hogy gyomorgyulladás okozza.
2023. júl. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
26%
Nekem is az orcámon szokott lenni, de nekem teljesen hormonális eredetű, mensi előtti héten jönnek ki. Nálad nincs ilyen összefüggés a ciklusoddal?
2023. júl. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem tényleg lehet gyomorproblémától, ahogy 2-es írta. Nekem nem gimiben volt igazán csúnya a bőröm, hanem amikor elkezdtem egyetemre járni. Ilyen gyulladt pattanásaim voltak nekem is (bár nekem nem volt alattuk fehér, azaz gennyes). Nem lehetett kinyomni őket. 36 éves koromban múltak el. Akkortájt mondta egy gasztroenterológus, hogy valószínűleg gyomorfekélyem van, de én nem vállaltam sem a gyomortükrözést, sem az egyszerre 2 szájon át szedendő antibiotikumból álló kúrát. Amikor ez volt, akkor elmentem teljesen más problémával akupunktúrára és pár hét után észrevettem, hogy már nem fáj a gyomrom. És pár hónappal később a pattanásaim is elmúltak.


(Én kozmetikushoz jártam amúgy sok évig (havonta), nem lett jobb a helyzet, aztán egyszer voltam bőrgyógyásznál is, tőle egy olyan krémet kaptam, amitől a második naptól az egész arcom vérvörös lett, abba is kellett hagynom.)

2023. júl. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
40%
* de én nem vállaltam sem a gyomortükrözést, sem az egyszerre 2 DARAB, szájon át szedendő antibiotikumból álló kúrát
2023. júl. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!