Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit gondoltok erről a citológi...

Mit gondoltok erről a citológia eredményről?

Figyelt kérdés
Atypusos mirigyhámsejt (AGC-NOS) lett pozitív. A citológia másfél nappal a menzeszem előtt készült, és 1-2 héttel korábban még volt egy durva gyulladásom is. Mennyire valószínű, hogy ezek miatt jött ki ez az eredmény? HPV szűrésre csak 1-2 hét múlva tudok menni, viszont a korom miatt az orvosom mindenképp szövettant javasol. A kolposzkópia és az uh egyébként negatív lett. Az összes fellelhető szakirodalmat elolvastam, ott azt találtam, hogy negatív HPV esetén a szövettan elhagyható, így ha nem muszáj, nem feküdnék kés alá. Viszont arról sehol nem írnak, hogy gyulladás vagy kezdődő menzesz hogyan befolyásolja ezt az eredményt.

#citológia #AGC-NOS
2023. aug. 30. 14:01
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Mert a kóros sejtek származhatnak a méhnyálkahártyából is, az pedig nem feltétlenül HPV asszociált.
2023. aug. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy egyébként? Van-e gyereked? Mikor volt utoljára citológiád és annak mi volt az eredménye?
2023. aug. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
45 vagyok, van gyerekem és a két évvel ezelőtti citológiám negatív volt.
2023. aug. 30. 19:11
 14/15 anonim ***** válasza:
Mi lett végül?
máj. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Pont mostanában voltam újabb citológiai vizsgálaton, az negatív lett. Az UH is.
máj. 9. 02:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!