Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 2 naponta meg inni egy 1-2...

2 naponta meg inni egy 1-2 pohár bort egy fiatal nőnek nem káros ugye?

Figyelt kérdés

2023. okt. 26. 07:47
1 2
 11/16 anonim válasza:
91%
Férfiként több mint 20 éve iszok bort ebéd és vacsora után, ez összesen naponta 3 deci. Évente kb 100 liter. Elmúltam 50, a vérvételkor mért májenzim értékek soha nem voltak káros tartományban, a májam normál méretű. Évi két borkóstolót leszámítva soha nem vagyok részeg. A "tudomány"szerint alkoholista vagyok. Egyébként meg köszönöm jól vagyok, tökéletes egészségügyi, fizikai állapotban.
2023. nov. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
47%

"A "rendszeres" alkoholfogyasztás = alkoholizmus!"

Hát ez így baromira félreérthető! Rendszeresen, minden szilveszterkor elfogyasztom a megbontott pezsgőt.

Az én nomenklatúrámban lehet akár naponta is egy-két pohár alkoholos italt mértékkel fogyasztani. És ez nem alkoholizmus.

Az alkoholtól való függőség az alkoholizmus.

Hogy nem bír meglenni az adagja nélkül, mert hiányzik...

Tehát ha valakinek, aki naponta iszik, és kimarad egy hét, és nincs semmi probléma, akkor nem alkoholista! Ha hiányzik neki, akkor alkoholista.

2023. nov. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 gergelice16 ***** válasza:
Ekkora adag még nem árt, de ahogy korábban is írták, ebből könnyen kialakulhat függőség. Most még könnyű megállni, idővel egyre nehezebb lesz. Tehát ha még tudod kontrollálni, akkor azt ajánlom, hogy csak ünnepi alkalmakkor vagy bulikon igyál, egyedül ne!
2023. nov. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Tata 75 éves, minden reggel legurít egy deci bort kb 18 éves kora óta. Semmi baja. Lehet, hogy függő, de ennél soha sem iszik többet. Persze valószínű, hogy másra máshogyan hatna ez a rendszeresség vagy mennyiség.
2023. nov. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ha már felmerült benned ez a kérdés, az nem jelent jót.

Próbálj meg nem inni 2 nap múlva. Ha észre sem veszed, az jó. Tarts nagyobb szüneteket is, és ne "menetrend" szerint igyál, hanem csak néha-néha.

dec. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

#11, #14

Ha abba tudja hagyni a rendszeres alkoholfogyasztást pl. egy hónapra, akkor tényleg nem függő. Ha nem, akkor alkoholista.

Ilyen egyszerű. :)

dec. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!