Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Budapesten belül jó magán női...

Budapesten belül jó magán női nőgyógyászt fogamzásgátló feliratáshoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Eljött végre nekem is a alkalom hogy először nőgyógyászhoz menjek. Viszont Semmiképpen sem akarok férfi nőgyógyászhoz menni.

A párom mondta hogy esetlegesen Miskolcon Rencsi Márta jó ovlna. Viszont nekem mindenképpen Budapest volna a ideális.

A kapcsolatunk kezd alakulni s én szeretnék fogamzásgátló tablettára váltani. Ezt én akarom s nem rábeszélt(Még le is akart beszélni róla hogy nem tesz jót ha abbahagyom) :)


Most néztük ketten közösen online a Budapesti magán női nőgyógyászokat s nem nagyon van. De szép értékeléssel rendelkezik Dr.Takács Veronika.

Róla mi a véleményetek?


Első nőgyógyászati vizsgálatom volna s úgy beszéltük a párommal akkor már rendes vizsgálat legyen ha már magán nőgyógyász. Viszont még nem vagyok annyira tájékozott. Milyen a különbség a általános vizsgálat s a szakrendelés között?

Amit kinéztünk ketten az Nőgyógyászati szakorvosi vizsgálat, rákszűrés és hüvelyi ultrahang lenne.

Nemrég vesztettem el s így már ideje a első alkalomnak úgy érzem. Mivel kellene készülni a első alkalomra s mivel tudnám megkönnyebbíteni a alkalmat. Mert ahogy párom mondja esélyesen laborvizsgálatot fog kérni vagyis vérképet ha fogamzásgátlót akarok. De ezt érdemes előtte megcsinálni vagy beutalóval lehet ilyet főleg?


Vagy ha valaki le tudná írni nagyjából a menetet a egészre nagyon örülnék. Párom így is megnyugtatott, hogy nem fogok belehalni s el is kísér akár. Persze nem jöhet be ezt tudja de ott lesz közel. :)



#fogamzásgátló #fogamzásgátló tabletta #nőgyógyászat #Dr.Takács Veronika. #Első nőgyógyászat
2023. nov. 15. 20:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Dr. Vető Anna Zóra - PeriodX


A folyamatot nem tudom leírni, mert én soha nem szedtem (nem is akartam) tabit. A doktornő viszont profi, végtelenül kedves, alapos és segítőkész. Fiatal, de nagy tudású. Kifejezetten tabi/gyűrű párti a védekezésben (főleg, ha te is fiatal vagy és még nem szültél). Fontos neki, hogy a fogamzásgátlás után ne legyen probléma a gyermekvállalás. Én pont ezek miatt váltottam, ugyanis a hormonális fogamzásgátlás nem nekem való, illetve szülni sem fogok, így mások voltak a prioritásaim, viszont a leírás alapján ő egy tökéletes orvos lenne számodra.

2023. nov. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A másik jelölt akihez foglalnánk időpontot az Dr. Takács Veronika. Viszont Melyik a érdemes. Egy általános nőgyógyászati vizsgálat volna ideális nekem vagy érdemesebb volna Szakirányú nőgyógyászati vizsgálatra-rákszűrésre-hüvelyi UH-ra foglalni időpontot?

Nemrég kezdtem nemi életet élni a párommal s így rendes szűrésre is kellene mennem. Akkor a utóbbira menjek ami Uh-t is tartalmaz?

Persze vannak panaszaim mint erős menstruáció a első 2 napomon. Erős hajhullásom is volt régebben. S középen egy sávban eléggé megritkult.

Ahogy nézem a For life medical center-be akkor elkísérhetne a párom is? Mert a gyermekre vágyóknak/tervezőknek s a fogamzásgátlás miatt lehet menni.


28/L

2023. nov. 15. 22:04
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
A szexet kéne mellőzni, mert ha nem vagytok házasok, akkor bűnös az egész és lélekromboló. Ha házasok vagytok, akkor férjed van és az több mint a párod. Akkor se fogigátlóval tedd tönkre a szervezeted, hanem természetes családtervezéssel!!! Amíg meg nem vagy házas esetleg, addig meg NINCS helye szexnek!!! Te tudod, milyen a kapcsolat. Az hogy párom, az kevés. PÁR az házaspár. Ha nem, akkor meg nem pár. Max udvarló, jegyes.
2023. nov. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha 28 éves vagy és még nem voltál, akkor menj el rákszűrésre, hüvelyi ultrahangra, tapintásos vizsgálatra, és egy emlővizsgálatot is kérhetsz. Szerintem felesleges, hogy a párod bemenjen veled, jobb, ha az esetleges kínos kérdéseket nem előtte vitatjátok meg az orvossal. A vizsgálatot meg felesleges végignéznie. (Szerintem.) A váróba meg minden magánrendelőbe elkísérhet és megvárja, hogy végezz.
2023. nov. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Eleve csak a váróba várhat meg hisz magán rendelésnél se jöhet be a pasi/pár a vizsgálatra. Ezt tusom jól. Kint megvárna. Csak azért kísérne el mert félős vagyok. :)

Igen erre voltam kíváncsi. Hogy akkor a rákszűrés és a hüvelyi ultrahang is jó ha most kérem s átesek rajta. Csak nem értem hogy a szakrendeles és a általános vizsgálat közt mi a különbség. Emlő vizsgálatot is említette párom hogy kérhető ha szeretném. Nagyon jól informált nógyógyászat s biológia téren. Ő is megnézte már s minden jó elvileg.

2023. nov. 17. 05:09
 6/9 anonim ***** válasza:
Terhesség gondozás során, illetve spirál felrakásnál sokszor bemegy a pasi is a rendelőbe, ezért értettelek félre. A váróból sehonnan nem fogják kidobni.
2023. nov. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Terhesség gondozást még megértem hogy beengednék a páromat is de a spirál felrakásnál miért jöhetne be? Olyan rossz volna vagy ilyesmi? Nemrég a kezemet elvágtam s azt varrták össze s konkrétan ájulás közelben voltam. Ha nem lett volna ott fogalmam nincs hogy mentem volna haza. Mindeben támogat engem s utána jár nekem s segít benne. S állandóan nyugtat.

S ez a Nőgyógyászati szakrendelés miben másabb a normál vizsgálatnál mert arra foglaltunk be. Anemnézis kérdezésnél tudom majd mondani hogy a családomban nincs trombózisra hajlam s egyéb betegség sincs. Rák se volt soha így lehet ezen a első alkalommal labor nélkül is felírja a fogamzásgátlót egyből?

2023. nov. 17. 20:52
 8/9 anonim ***** válasza:
83%
Miért él még az emberekben az a tévhit, hogy komoly kapcsolatban a nőnek kell védekeznie, és fogamzásgátló tablettát szednie? Nálunk nem így megy, megbeszéltük, hogy óvszert használunk, az sokkal biztonságosabb, csak meg kellett találni a megfelelő méretet, és az legalább nem cseszi szét a hormonháztartásomat, biztonságosabbnak is érzem. Pár éve szedtem azt a mérget, azóta is szenvedek a mellékhatásaitól. De logikusan végiggondolva, a férfiból jön ki a sperma, ő neki kéne megakadályoznia, hogy eljusson a hüvelybe, minthogy tönkretedd a szervezetedet, és leállítsd a hormontermelést csak azért, hogy ne jöjjön létre a terhesség. A tabletta macerásabb is, minden nap a 7 napos szünet kivételével pontosan ugyanakkor kell beszedned, különben kevesbé hatékony. Antibiotikum, sőt, bizonyos teák is csökkentik a hatékonyságát, de amúgy se 100%-osak, nem támaszkodnék egy vacak bogyóra. Nap mint nap azért kéne szedni, mert heti 2x összefekszik az ember? Mégis úgy úgy írják fel hasraütésszerűn a kókler nőgyógyászok és úgy kapdossák be a nők, mint a cukorkát, pedig gyógyszert betegségre kell szedni. Kössz, nem, nagyon maradi a nőre hárítani a védekezést, és nagy butaság is.
2023. nov. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Itt a parom mondta hogy nem tesz jot s nem volna tul jo szedni. De itt en akarom mindenkeppen fogamzasgatloval.
2023. nov. 20. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!