Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » HPV16 mi a további teendő?

HPV16 mi a további teendő?

Figyelt kérdés

Nem rég voltam szűrésen, most jött meg az eredmény, HPV16 pozitív. Nagyon megijedtem, mi fog most történni, hogyan tovább?

Próbáltam elérni a nőgyógyászom, de még nem sikerült, kérlek mondjatok valami biztatót..

Annyit tudok, hogy ez magas kockázatú típus…

25/L



2023. nov. 21. 12:34
 1/7 anonim válasza:
A cytológia lesz a lényeg.
2023. nov. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Cytológiát végezhet a nőgyógyászom is magánban?
2023. nov. 21. 12:49
 3/7 anonim válasza:
Persze. Eredménytől függően rengeteg kimenetel lehet.
2023. nov. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!!!!
2023. nov. 21. 12:56
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha a cytológia is magvan, akkor ajánlom a Papilocare gélt, nekem is magas rizikójú hpvm volt (18-as), és elmúlt a fertőzésem egy 3 hetes kúra után. Sajnos nem olcsó, de úgy voltam vele, hogy kifizetem, az orvosom is ajánlotta.

Online is rendelhető, én úgy ajánlanám, mert olcsóbban megkapod, mint a patikákban.

2023. nov. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ez nem vényköteles gyógyszer? Csak a netes rendelés miatt kérdezem.

Természetesen konzultálok az orvosommal, amint elérem.

Egyenlőre iszonyatosan kétségbe vagyok esve… hogyan tovább? Senkit nem szeretnék megfertőzni… mire figyeljek? Annyi kérdés van bennem… párkapcsolatban élek több, mint 2 éve, tavaly nem voltam fertőzött. Biztosan nem volt megcsalás sem, ha jól tudom bárhogy elkaphatom (pl nyilvános wc). A párom is fertőzött lehet? Nincs sem szemölcs, sem semmilyen más tünet..sőt, semmilyen tünet.

2023. nov. 21. 16:09
 7/7 anonim ***** válasza:
A HR hpv-t leginkább szexuális úton lehet elkapni, hiszen nyálkahártya kontakt kell hozzá. Mi van veled azóta?
febr. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!