Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mellrák tünetei?

Mellrák tünetei?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Van itt olyan aki sajnos mellrákos? Vagy ismerőse?

Hogy vette észre?

A hónalj fájdalom ha van az milyen fájdalomnak írnátok le?

Csomót minden esetben találtok?

27/N



nov. 28. 14:14
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Akit ismerek, ő csomót talált.

De egy barátom volt nem régen kórházban mással és vele feküdt olyan nő egy szobában, akinek nem lehetett kitapintani a csomót, orvos sem tudta, mégis rákos volt.

nov. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Ezek a tipikus tünetek: [link]


Hónaljban duzzadt nyirokcsomó is jelezheti, bár ez ritkább.


Ha bármi ilyesmit észleltél menj orvoshoz, az a legbiztosabb.

nov. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Nem minden esetben lehet érezni csomót, az a jó eset, ha még nem lehet, mert akkor még nagyon pici a csomó, csak a mammográfia fedezi fel.

Ha már nagyobb a csomó, akkor tapintással lehet érezni, de nem fáj. Érdemes már fiatalon mammográfiára járni, főleg, ha volt mellrákos a családban. Nagyon sok fiatal nőt láttam az onkológián.


De a csomó a mellben lehet egy megduzzadt tejmirigy is, nem kell tőle rögtön megijedni. Egyébként se kell a mellráktól megijedni, a legtöbb esetben csak kikapják a csomót, és nyoma sincs. Nem mindenkinek kell kemó, én se kaptam. A sugarazás nem fáj. És gyógyszer is van. A mellrák nem halálos ítélet, és a mell elvesztésével sem kell, hogy járjon. Gyógyítható, időben kell elmenni dokihoz.

nov. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Nekem csak annyi tünetem van hogy néha néha mindkét hónaljamba érzek húzódó érzést, de elmulik pár nap után, lehet inkább akkor ez izom eredetű.

Nem éreztem soha csomót a mellemben, nem.duzzadt soha.

A családban sem volt mellrákos halistennek.

De majd jövőre már elmegyek egy mell uh-ra.

nov. 28. 15:03
 5/7 anonim ***** válasza:
84%
A hónaljban húzódó érzés nem mellrák tünete szerintem. Pláne nem mindkettőben egyszerre. Lehet izom, lehet nyirokmirigy duzzanat, ami ciklikus, talán hormonális eredetű, ezt nem tudom, de nem rák. Nekem találtak ráksejtet a honalji nyirokmirigyben (az egyik oldalon), kivették, de nem volt semmilyen csomó vagy duzzanat a hónaljamban.
nov. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

3,5 helyeset írt. Nem tudom, ki pontozgatja lefele, örüljön magának.


Elmehetsz ultrahangra, hogy megnyugodj.

nov. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem 1-2 évig érzékenyebb volt a bal mellem, időnként minta tapintásra éreztem volna benne valamit, de amikor alaposan megnéztem, megint nem találtam semmit ott. Aztán nem rég 1 héten keresztül folyamatosan fájt a bal mellem, ekkor megnéztem, hogy van-e ott valami, és tényleg ott volt egy kicsi méretű, kitapintható csomó. Sajnos nagyvalószínüséggel egy tejcsatornában keletkező daganatról van szó, műteni fognak, aztán kezelés.

Családban nálunk sem volt semmilyen rák... és csak 25 vagyok, nem is szültem még.

Érdemes eljárni uh-ra évente és ha valami kicsit gyanús, akkor is. Én is lehet hamarabb kellett volna menjek, amikor még nem éreztem ott semmit, de érzékeny volt.

dec. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!