Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruáció előtt 1 héttel és...

Menstruáció előtt 1 héttel és menstruáció alatti mellfájdalom estén mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Mielőtt megjönne 1 héttel nagyon elkezd fájni a mellem. A két szélén körben és alul teljesen kemény, feszül. Tapintásra jobban fáj. Menstruáció alatt is tart, ha vége a fájdalom is elmúlik de azért baromira idegesítő hogy a hónapból 2 hét ezzel megy el és van 2 hetem amikor rendben van. Nem tudom mit tehetnék hogy ne legyen ez a feszülő fájdalom?


+ Amikor megjön nem elég hogy a mellem fáj, a hasam fáj, teljesen a végbelemben is fájdalmat érzek, wc-re alig tudok menni, szőrnyű.

Hátrahajló méhem van.


jan. 15. 12:00
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Hát vannak fogamzásgátlók, amiktől a menzesz megáll. Ha éppen nem próbálsz teherbe esni, lehet megérné kipróbálni, hogy azzal jobb-e.



Sokan szedik ilyesmi komplikációk ellen, még akkor is, ha nem élnek szexuális életet.

jan. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ezt akartam írni, hogy fog.gátlót nem szedtem soha és nem is szeretnék.

Az nem megoldás hogy nincs menstruáció. Utána meg majd azzal is bajlódjak, hogy vissza álljon.

jan. 15. 13:20
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát akkor passz.



Ez egy hormonális dolog, ha a hormonjaidhoz nem akarsz hozzányúlni, akkor nem igazán van megoldás.


Max tüneti kezelés, pl egy fájdalom csillapítót bevenni.

jan. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Próbáltam már nospát is és más fájdalomcsillapítót. De ez nem olyan jellegű fájdalom, mint egy migrén, vagy fogfájás. Hanem inkább tompa, feszülő érzés.


Rengeteg ismerősöm van akinek teljesen felborult a hormonháztartása a fog.gátló miatt persze, hogy nem szeretnék hozzányúlni. 2 év múlva kb szeretnék gyereket, ha eddig nem szedtem nem most szeretném ezt elrontani, hogy aztán soha ne tudjak teherbe esni vagy nagyon nehezen...

jan. 15. 14:38
 5/8 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen premenstruációs tabletták, amik nem minősülnek gyógyszernek, pl. Premens. Nekem saját tapasztalatom nincs vele, de esetleg nézz utána, hátha az segíthet.
jan. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, rákeresek
jan. 15. 14:51
 7/8 anonim ***** válasza:

Implant se jöhet szóba, ha van rá lehetôség?



Én külföldön élek, nekem Nexplanon volt benn három évig, és sokkal gyengédebb mint a tabi, meg nem is kell szedegetni. Minden teljesen jól helyre állt utánna,

jan. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kb 2 év múlva szeretnék gyereket, nem hiszem, hogy most kellene elkezdenem, hogy mindent felborítson.


12 éve szedtem egy nagyon kevés ideig tablettát, akkor fél évig nem jött meg. Úgyhogy az éppen elég is volt

jan. 15. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!