Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A menopauza hozhat magával...

A menopauza hozhat magával komoly depresszíót?

Figyelt kérdés
Mindig is az életvidámság volt rám jellemző. De mióta elkezdődött a menopauza, azóta egyre depressziósabb vagyok. Mára már szinte teljesen elveszett a valódi énem.

jan. 16. 16:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy a hormonális változások miatt van. Sok esetben ez külsőleg nem is látszik. A páromnál 47 évesen kezdődött. Nekünk a szexuális életünk szűnt meg ezáltal. Ő nem lett depressziós viszont szégyenlős lett. Zárja a fürdőszobában az ajtót. Hozzá sem lehet érni. Még a simogatást sem igényli nemhogy a szexet. Ez már több mint hat éve tart. Biztos, hogy van ezekre a problémákra megoldás de ő teljesen elzárkózik előle. Mondom ezt úgy, hogy testileg külsőre tényleg semmit sem változott. Nincsenek, hőhullámai, még rendszeresen megjön neki, rendesen alszik, nem stresszes, sportol és egészséges kajákat eszik. Nagyon durva dolgok történhetnek a személyiségben. Én hormonvizsgálatra elmennék a helyedben. Egyébként a depresszió is egy tünet. Elég komoly anyagot olvastam már e témában.
jan. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat.
jan. 18. 08:56
 3/3 anonim ***** válasza:

Ronthat a hangulaton de azért árgodolnám a helyedben, hogy vannak e egyéb okok is. Ha valaki teljesen jól van jobban viseli a hormonváltozásokat is.

Saját tapasztalat. A pms tüneteim megszüntek mikor jól voltam, most meg tiszta horror.

Van más tüneted is a depresszión kívül?

ápr. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!