Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Valaki volt- már hasonló...

Valaki volt- már hasonló helyzetbe? Tejszivárgás,klimax,vagy magas prolaktin lehet az ok?

Figyelt kérdés
Pár éve akkor 38 éves voltam vérzés kimaradásokkal kezdődött,hőhullámokkal.Nőgyógyász nézett labort uh-t,Ő petefészek kimerülésre tippelt,fogamzásgátlót írt fel,de azt nem szerettem volna szedni.De valamiért a tejszivárgás(nyomás kor)szoptatás óta megmaradt,7 éve nem szoptatok.És azóta is hasonló gondokkal küzdök,hónapok óta nem menstruálok.És most jutott eszembe esetleg a magas prolaktin(ha az van esetleg)okozhat- e hasonló tüneteket mint a klimax?Sajnos vidéki vagyok,kis településen élünk,akihez jártam nőgyógyászhoz párhónapja meghalt.Gondoltam magán úton prolaktin nézésre,mert ami közel van hozzánk város nincs endokrinológia,és annak eredménye függvényébe mennék tovább,esetleg valaki volt hasonló helyzetben?

#prolaktin #Tejszivárgás,prolaktin
ápr. 3. 21:32
 1/2 anonim ***** válasza:
68%

Anyu is hasonlóan van. Neki annyi, hogy 1 hétig mensizik, aztán 1 hétig nem majd megint.

Neki azt mondták, hogy a korai klimax. Amit nem értek, mert öcsém most lett 18 és azóta is van teje.

ápr. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Emelkedett prolaktinszint okozhat vérzéskimaradást. Mindenképpen ki kellene vizsgálni, mert akármi is az oka, kezelendő. Korai klimax esetén is szükséges a hormonpótlás (a fogamzásgátló erre egyébként nem alkalmas), mert különben csontritkulás, kardiovaszkuláris szövődmények lesznek.
ápr. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!