Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Bakteriális vaginózis /...

Bakteriális vaginózis / hüvelygomba kezelhető kizárólag probiotikummal?

Figyelt kérdés

Régóta fennálló problémám a bakteriális fertőzés, korábban kaptam rá antibiotikumot és szedtem hüvelyflóra helyreállító probiotikumot is, de nem szüntette meg teljesen. Ugyan tüneteim nemigen vannak már (néha egy kis égő érzés, főleg menstruáció után), de a vizsgálatok továbbra is gomba jelenlétét mutatják.


Hüvelykúpot nem használtam még, és hogy őszinte legyek, nem is nagyon szeretnék. Tampont sem szoktam használni, annak a felhelyezése is elég kellemetlen, így a hüvelykúpoktól is tartok, arról nem is beszélve, hogy sokaknak pont azok okoznak kellemetlen tüneteket (égés, viszketés).


Az lenne a kérdésem, hogy végül is maga a gomba el tud múlni akkor is, ha csak a szájon át szedhető probiotikumot használom? A hüvelykúpok hatóanyaga ugyanaz, mint a probiotikomoké? Szükséges egyáltalán antibiotikum a gomba megszüntetéséhez?


Illetve, arra sem találtam választ, hogy a hüvelyflóra magától helyre tud-e állni. A legutóbbi kezelés után a leletemen az állt, hogy HIÁNYZÓ hüvelyflóra, de miután megkérdeztem az orvost, hogy szedjek-e rá probiotikumot, azt mondta "nem szükséges".


Tudom, sok kérdésem van, de nincs újabb felesleges 35 ezrem, hogy feltegyem őket a magánorvosnak, sem türelmem még egy fél évet várni rá, hogy bekerüljek az SZTK-ba. Más is úgy érzi néha, hogy kicsit magunkra vagyunk hagyva a nőgyógyászati problémáinkkal...? :D :(



ápr. 24. 02:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem múlik el magától a gomba és nem antibiotikum, hanem gombaölő kell rá. Nem, avprobiotikum sem ellene van, hanem kezelés utánra, helyreállításképp.


Az meg egyáltalán nem mindegy, hogy baci vagy gomba.


Mellesleg a hüvelykúpok sokkal kisebbek egy tamponnál.

ápr. 24. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Bakteriális vaginózis / hüvelygomba kezelhető kizárólag probiotikummal?

Nem.


Hüvelykúpot nem használtam még [...]

Nem kell tartanod a hüvelykúpoktól. Mivel a hüvelyen belül egy üregben lakik a jó meg a kóros bélflóra, ahol keringés nincs, ott helyi kezelés tudja hatékonyan irtani a rosszakat.


Az lenne a kérdésem, hogy végül is maga a gomba el tud múlni akkor is, ha csak a szájon át szedhető probiotikumot használom?

Nem.


A hüvelykúpok hatóanyaga ugyanaz, mint a probiotikomoké?

Nem.


Szükséges egyáltalán antibiotikum a gomba megszüntetéséhez?

Nem. Az antibiotikumok a bakteriális fertőzések ellen hatnak. Más gyógyszercsoport van a gombafertőzések ellen.


Illetve, arra sem találtam választ, hogy a hüvelyflóra magától helyre tud-e állni.

Mivel a szüzekben is kialakul valahogy, így a hüvelyflóra idővel magától helyreáll, ha nincs olyan betegség, ami akadályozza.


A legutóbbi kezelés után a leletemen az állt, hogy HIÁNYZÓ hüvelyflóra, de miután megkérdeztem az orvost, hogy szedjek-e rá probiotikumot, azt mondta "nem szükséges".

Feltehetően igaza van.


Tudom, sok kérdésem van, de nincs újabb felesleges 35 ezrem, hogy feltegyem őket a magánorvosnak, sem türelmem még egy fél évet várni rá, hogy bekerüljek az SZTK-ba. Más is úgy érzi néha, hogy kicsit magunkra vagyunk hagyva a nőgyógyászati problémáinkkal...? :D :(

Igen, én is úgy érzem. A patikában kapsz gomba ellen hüvelykúpot. Inkább a többdarabos kiszerelést válaszd, mint az egy nagyobb adagot, ha tartasz a mellékhatásoktól. Ha az első kúra nem segít, pár hét múlva másik hatóanyaggal próbálkozhatsz.

ápr. 24. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem. Ide komolyabb terápia kell. Na meg diagnózis, amit szakorvosnak kell felállítania
ápr. 24. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szájon át szedhető gombaellenes készítmény ÉS tejsavas hüvelykúp. Utóbbi helyrehozná a hüvelyflórát, hát b@sszus, pont azért kellemetlen a tampon felhelyezése is, mert szárazon nem csúszik...

A szájon át szedhető probiotikum erre nem hat.

ápr. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!