Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Taponhasználat során mi...

Taponhasználat során mi történik az alvadt vérdarabokkal?

Figyelt kérdés
Holnap mennem kell dolgozni, de ha akkor is az lesz, ami ma, én beteget jelentek. Nemsokára megyek tampont venni, mert egyrészt erősen vérzek és szerintem kellene a betét mellé, biztos ami biztos, másrészt pedig undorító érezni a betétben a sok alvadt vérdarabot, de nem járkálhatok ki 5-10 percenként. Azonban korábban sosem használtam tampont, fogalmam sincs, "mit tud". A vérdarabokat illetően azt is magába szívja, vagy azok úgymond a tetején várakoznak, míg ki nem veszem? Álló munkám van, nincs lehetőségem, hogy ülve nyugiban lehetek.
máj. 21. 13:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem szívja be magába. Rajta lesz a tamponon.

Viszont a tampont+betét kombó a legbiztonságosabb. Így sokkal kisebb az esély, hogy átázol.

máj. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És tamponnal együtt nem lesz az a bizonyos "pisilnem kell" érzés?
máj. 21. 13:52
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
Korábbi mensiket hogy oldottad meg?
máj. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%

Amúgy nem, nem szívja fel sem a tampon sem a betét, mivel az szilárd, nem folyadék.

Viszont betétnél le tudod törölni őket róla, ha amúgy még nem kell cserélni.

máj. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
3-as: Betéttel oldottam meg. Amióta itt dolgozok, már egy ideje, ez az első alkalom, hogy nem szerencsésen esik (mindig máskor jön meg, saccolni sem lehet). Ritkán van ilyen erősen, de ha mégis volt, hát akkor 5 percenként mentem vécére itthon, ha szükséges volt. Itthon voltam, teljes nyugalommal megtehettem. Amikor meg még iskolába jártam, órán ülve nem volt gond, ugye ültem, szünetben meg megoldottam. De most mindig állok, kivétel egy 20 és egy vagy kettő 5 perces szünet.
máj. 21. 14:04
 6/11 anonim ***** válasza:
53%
Betétből milyet használsz?
máj. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Always betétet (Always secure night extra és Ultra day and night).
máj. 21. 16:08
 8/11 anonim ***** válasza:
Tampon és betét. Ennyi.
máj. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát, azzal se mentem sokra. Éjszakára beraktam betétet és tampont, reggelre a ruhám is véres lett 😅 Nappal viszont elég volt háromszor betétet cserélni.
máj. 22. 15:40
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem mindegy az sem, hogy milyen erősségű a vérzésed. Nyilván ha sokat vérzel akkor nem lesz elég a mini tampon.
máj. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!