Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehetek terhes vagy csak...

Lehetek terhes vagy csak simán késik/nem is fog megjönni?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok. A barátommal minden együttlétnél védekeztünk, és nem hinném, hogy én vagyok a szabályt erősító kivétel.


Már egy 5-6 napja meg kellett volna jönnie, viszont az utóbbi napokban csak kis barna folyásom volt, az sem sok. Illetve gyakran vannak olyan görcseim, mintha menstruálnék. Előző hónapban még megjött, de az átlagosnál sokkal kevesebb volt mennyiségre, ha ez számíthat valamit, előtte viszont végig szabályos volt, gyakran nagyon erős vérzéssel.


Mostanában elég sokáig fent vagyok, elég stresszes nekem ez az időszak, szóval biztos ez is közrejátszik, illetve az utóbbi 1 évben a súlyom nagyon sokat csökkent (50 volt tavaly májusban, most 45,1), pedig rendesen eszem, és próbálok aktív életet élni.


Szóval így összeségében abban sem vagyok biztos, hogy egyáltalán képes lennék-e terhesnek lenni, de eléggé aggódom. Szerintetek mi lehet a baj? Terhesség vagy inkább szervi vagy hormonális hiba? Esetleg csak simán a stressz, és inkább ne aggódjak?



máj. 22. 10:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Tesztelj, de egyébként kimaradhat ciklus, meg a 21-36 napon belül bármi normális.
máj. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezen kívül a súlycsökkenés is okozhat hypothalamikus amenorrheát. Szedd vissza a súlyodat minél előbb, és ne élj túl aktív életet, amikor fogytál egy csomót, mert semmi szükséged rá egyelőre.
máj. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az aktívat úgy értem, hogy az ülő életmódot próbálom kerülni, szóval gyakran sétálok, de extrém testmozgást nem végzek.
máj. 22. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!