Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy ha egy szűz lány elmegy...

Hogy ha egy szűz lány elmegy a nőgyógyászhoz és rendesen megvizsgálja akkor még nem veszítette el a szüzességét?

Figyelt kérdés
2010. dec. 3. 18:38
1 2
 1/15 Oxa ***** válasza:
18%

Szia!


A kérdés elég amatőr! :)


De íme a válasz!

A nőgyógyász megvizsgál! Tehát nem fog a méhedig felkúszni, hogy átszakítsa a szűzhártyád!


Vannak bizonyos vizsgálatok viszont, amitől átszakadhat a szűzhártya! De ez már inkább műtéti beavatkozás. Na, de ez nem túl gyakori, tehát ettől nem kell aggódni!

2010. dec. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
én mikor 12 évesen voltam, mivel szűz voltam nem vizsgált meg "rendesen" kenetet vett és a fenekemnél is egy ujjal vett ki kenetet. én úgy tudom, ha szűz vagy, nem szabad hagyni, hogy felfelé is vizsgálódjon a kezével, de lehet tévedek.
2010. dec. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Oxa ***** válasza:
17%

Szia!


Felfelé vizsgálódik? Na azt megnézném! :)

Pl. ciszta esetében szoktak az ember méhében kicsit kellemetlenebb vizsgálatokat végezni, de a szűzhártyát akkor sem hatolnak be!

2010. dec. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Csak ha megerőszakol a nődoki. A szüzességét csak akkor veszti el a lány, ha beledugnak egy péniszt a vaginájába. A szűzhártyának ehhez SEMMI KÖZE, és ezt milliószor leírták már itt is és más oldalakon is, sőt igényesebb iskolákban, ahol van felvilágosítás, kb a 11-12 éves korosztálynak is elmondják.
2010. dec. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Remélem hogy úgy van ahogy leírtad.

Olvastam hogy ha valaki szűz nem lehet rendesen megvizsgálni.Mindenki mást ír.És most ezért írtam.

2010. dec. 3. 18:57
 6/15 anonim ***** válasza:
ha szűz vagy, akkor úgy vesz kenetet, hogy ezt figyelembe veszi, a vattapálca azért vékonyabb, mint egy tampon, mégis megmarad a szűzhártya vagy akár anális vizsgálatot is végezhet, a ha a kismedence vizsgálatára van szükség
2010. dec. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszi minden válaszolónak.

Jó mert már túl estem rajta nem volt valami kellemes:S:S

Nagyon nehezen szántam rá magam hogy elmenjek.

2010. dec. 3. 19:01
 8/15 anonim ***** válasza:
Ez nem attól függ, hogy szűz vagy-e vagy sem. Van olyan lány, aki szűz, mégis tág a hüvelye, másoknak meg a sokadik szex után is szűk marad. A szűzhártya esete meg megint csak ugyanez, valakinek simán kiszakad egy spárgától, de van olyan nő, akinek olyan rugalmas, hogy hiába szexelt többször is, mégse szakadt ki, most akkor ő még mindig szűz, mert nem szakd ki neki? :D Na, ezért nincs semmi köze a szüzességnek a szűzhártyához.
2010. dec. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
67%

Oxa, mondd, te észnél vagy? Hány éves vagy? Jártál felvilágosító órára? Esetleg a biosz könyvet elővetted már valaha?


Ez mi? "Tehát nem fog a méhedig felkúszni, hogy átszakítsa a szűzhártyád!"


Szerinted hol van a szűzhártya? A méhedben? Vagy közvetlen a méhed előtt?

Elárulom: Nem. A szűzhártya KÖZVETLENÜL a hüvelybemenet mögött található. És bármennyire is hihetetlen, van rajta lyuk. (Tudod, a vérnek vhol ki kell folynia...).


Ha az orvos óvatosan megvizsgál, akkor nem biztos, hogy átszakad a hártya. Ugyanis alapvetően egy rugalmas dologról van szó. Tampont is használhat szűz lány, nem biztos, hogy átszakad a hártya.


Mindenképpen szűz maradsz egy vizsgálat után, mivel a szüzesség nem a hártya meglétén múlik.

Ha voltál fiúval (úgy, hogy a péniszét behelyezte a hüvelyedbe), akkor nem vagy szűz.

Ha az orvos felnyúlt/magadnak felnyúltál/feldugtál egy banánt/fogkefét/vibrátort vagy akármi mást, attól még szűz vagy.

Max átszakad a szűzhártya....


A szűzhártya meg sporttól is átszakadhat. Sőt olyan is van, hogy vkinek rendszeres nemi élet esetén sem szakad át, mert annyira rugalmas, és csak a lyuk tágul ki rajta.

2010. dec. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A szüzességed akkor veszted el, amikor férfi pénisze behatol a hüvelyedbe a szűzhártyának ehhez köze nincs.

(Az egyik válaszoló nem igazán tudom mit írkál, a szűzhártya a hüvely bejáratánál van, nem a méhnél, de egy ujjazától, tampontól sem szakad át, a pálcikától sem fog.)

A nőgyógyász hivatalosan szűz lányokat végbélen keresztül vizsgál (mármint a kitapintós részt), kenetet is vesz, de nem kacsával. Van amelyik ezt lesz@rja, vagy úgy ítéli meg ránézésre, hogy elég tág vagy, és akkor nem végbélen át tapogatja ki a dolgokat. Itt részletesebben leírják:


[link]

"Ha még szűz vagy

Ritkábban kell egy szűz lánynak nőgyógyászhoz menni, de bizony ez is előfordulhat, és az orvosnak ez nem lesz újdonság. Ilyenkor panasztól függően történik vizsgálat. Amikor csak lehetséges a hüvely és méhszáj vizsgálatát el szokták kerülni, de amennyiben ez feltétlenül szükséges, elvégezhető ez egy speciális eszközzel, a vaginoscoppal. Ez a műszer vékony, és alkalmas arra, hogy a szűzhártya megsértése nélkül is ellenőrizni lehessen, mi is van odabent. Néha sor kerülhet a végbélen keresztül történő vizsgálatra, de csak indokolt esetben. Általában a has felől végzett ultrahangos vizsgálat is elegendő. Aggodalomra semmi ok, mindent meg lehet beszélni az orvossal, sőt, kérdezz bátran, hiszen a Te testedről van szó, és jogod van tudni, mi fog történni veled egy-egy vizsgálat alkalmával."

[link]

"A felnőtt nőkön végzett általános nőgyógyászati vizsgálat serdülőkorban, szűz lányok esetében sok mindenben módosulhat. Jellemző, hogy csak olyan vizsgálatot végzünk, mely feltétlenül fontos. Azt, hogy melyek ezek a vizsgálatok, természetesen a panaszok döntik el. ...

Szeméremtesti panaszok, hüvelyfolyás esetén szűz lányoknál csupán megtekintés, esetleg mintavétel történik egy vattapálca segítségével a hüvelybemenetből. A nőgyógyász a vizsgálat során a szeméremajkakat kezével széthúzza, hogy a hüvelybemenetet láthatóvá tegye. Ez a vizsgálat bár kellemetlen, hiszen intim testrészt vizsgál az orvos, de teljesen fájdalommentes. ...

Abban az esetben, ha szűz nőn kell kismedencei vizsgálatot végezni, az orvosnak két lehetősége van: a hüvely helyett a végbélbe vezetve mutató ujját, a vizsgálat hasonlóképpen elvégezhető, mint hüvelyi úton, másik lehetőség hogy érett korú, de még szűz nők szűzhártyája legtöbbször kellő tágasságú ahhoz, hogy óvatosan egy ujjal a vizsgálat hüvelyen át is elvégezhető legyen. A végbélen át történő vizsgálat bár riasztóan hat, szintén csak kényelmetlen, kellemetlen érzés, de nem fájdalmas.


Szűz lányokon, nőkön a bimanuális vizsgálat helyett legtöbbször hasi ultrahang vizsgálatot végzünk, mely bár rosszabb képet ad, mint a hüvelyen át végzett ultrahang vizsgálat, mégis a legtöbb esetben kielégítő információt ad az orvos számára. Hasi ultrahang vizsgálatot teli húgyhólyag mellett kell végezni, olyankor, amikor a vizeletét már alig tudja a beteg visszatartani. Ilyenkor ugyanis az ultrahangnyalábok a vizelettel telt hólyagon áthaladva szépen kirajzolják a kismedencei szerveket (méh, petefészkek), ellenben ha a hólyag nem kellően telt, belek állnak az ultrahangnyalábok és a vizsgálandó szervek közé, melyek azokat visszaverik, így a kép elmosódik."

2010. dec. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!