Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hat így a fogamzásgátlóm,...

Hat így a fogamzásgátlóm, vagy inkább védekezzünk másképp is?

Figyelt kérdés

Fogamzásgátlót szedek, a levél első heténél tartok, és most antibiotikumot (Augmentin) kell szednem. És az lenne a kérdeésem meddig érdemes védekezni gumival is?

Amúgy próbálom úgy szedni hogy 4 óra teljen el a két gyógyszer között mert kb annyi idő alatt felszívódik, így hátha kevésbé hatnak egymásra. Az antibiotikumot már csak holnap szedem be, így ezt követően mikortól lehet más védekezés nélkül is együtt lennünk?


2010. dec. 21. 18:54
 1/7 anonim ***** válasza:
utolsó szem antibiotikum bevétele után még 7 napig kiegészitő védekezés kell!
2010. dec. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egyet értek mesala-val! Velem előfordult már,hogy mialatt szedtem a fogamzásgátlót és az antibiotikumot is, pecsételő vérzésem volt,tehát tényleg igaz, hogy gyengítheti a fogamzásgátló hatását. Én is a "szedés után 1 hét minimum- szabályt" ismerem.


25/L

2010. dec. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1 hét múlva hivatalosan.

De én sose használtam kiegészítést, és sose volt gond. De ez nem jelenti azt, hogy kövesd a példámat és hogy nálad se lesz semmi.

2010. dec. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

most lehet butaságot kérdezek, úgyhogy nem kell negatív kritikákat írni.

Pl ha megszakítással csináljuk, akkor mondható biztonságosnak? Vagy ha gyengíti a hatást akkor akár az előváladék is elég egy terhességhez?

2010. dec. 21. 21:56
 5/7 anonim ***** válasza:
igen,a megszakításossal is nagyon jól teherbe lehet esni. Használjatok gumit, vagy ne dugjatok, ha nem akarsz még babát.
2010. dec. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sőt, ha az elmúlt héten voltatok együtt is lehet egy kis esély a gyerekre. Olvasd el a több szemet kihagytam részt, nagyrészt ahhoz tartsd magad, de egy hétig minimum védekezz. Augmentinbe meg ha jól emlékszem külön bele is írták, hogy gyengíti. Ja és megszakítás nem védekezés.
2010. dec. 23. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

igen bele van írva, de a háziorvos azt mondta nincs vele gond, hat így is :s

Előző héten nem volt semmi, így azzal nem lehet gond.

2010. dec. 23. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!