Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi a teendő ha 12 nap után...

Mi a teendő ha 12 nap után elfogyott a fogamzásgátló tablettám (Mercilon) és az utánpótlás csak pár nap múlva érkezik meg?

Figyelt kérdés
Londonban vagyok és a karácsonyi hajtás miatt jó pár napot csúszik a kézbesítés. Folytassam a szedést, vagy hagyjam ki és a következő menstruáció után folytassam vagy...? Köszi előre is.
2011. jan. 1. 19:27
 1/5 anonim ***** válasza:
MI az,hogy 12 nap után fogyott el. Eleve egy csomag 21 napig kell elég legyen.
2011. jan. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezt én sem értem, bontott levelet kezdtél szedni? Az a baj, hogy ha most, 12 nap után hagysz néhány nap szünetet, megint várható egy megvonásos vérzés, utána megoint elkezded szedni és teljesen összezavarhatod a hormonháztartásodat. Ebben a helyzetben azt mondom, akkor hagyd ki ugyanúgy, mint két levél között szoktad és úgy kezdd el a következő levelet szedni, így persze eltolódik a ciklusod az új szedési rendnek megfelelően. Remélhetően, nem lesz semmi zavar ezzel a kavarással. A jövőre nézve pedig jó tanács, hogy mindig egy komplett ciklussal hamarabb induljon el itthonról az új küldemény, minthogy elfogyna a tabid. 1 hónap alatt "gyalog is" kiér a gyógyszer és nem kerülsz megint ilyen kellemetlen helyzetbe, nem mellesleg az egészségednek sem ártasz az össze-vissza szedéssel.
2011. jan. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én inkább azt tanácsolom, hogy várj egy vagy inkább kettő normális menstruációt, és akkor kezdd el újra szedni a gyógyszert.

De www.orvostudakozo.hu oldalon meg tudod kérdezni Dr. Hamvas Ferencet.

2011. jan. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha abbahagyják, nincs 2 menzesz, minimum fél évet ki kell hagyni Mercilonnál, legalábbis nekem ezt mondta a doki.

12 darabnál nem fogyhat el, Londonban sem. Egy levél 21 db-os. Ja... hogy összevissza szedted...

2011. jan. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A tablettat ezelott hasznaltam nehany alkalommal a menstruacio megerkeztenek kesleltetesere, meg abbol az idobol maradt ez a 12 napnyi. A problema itt pedig annyi volt, hogy mig azt az infot kaptam hogy a hazidoki siman felirja, valojaban az ehhez szukseges regisztracio, orvosi ellenorzes, az egesz procedura tulmutatott a vegso datumon. Emiatt rendeltem meg inkabb otthonrol de igy is elkesett az unnepek miatt. Persze utolag konnyu okosnak lenni, itt nem ezzel van a gond, inkabb a fennalo problema megoldasaval. De azert koszonom a valaszokat.
2011. jan. 2. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!