Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan adagoljam a páromnak,...

Hogyan adagoljam a páromnak, hogy candida fertőzésem van?

Figyelt kérdés
Így valószínűleg neki is van, csak tünetmentesen. Én most kezdem a kúrát, de nem tudom, neki hogy mondjam el. Gondolom szeretkezni nem lehet a kezelés alatt, pedig az 3-6 hónap. Mi a teendő szerintetek?
2011. jan. 18. 17:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Ne adagold.

Közöld, hogy candida fertőzésETEK van, és kezelni kell.

2011. jan. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezt nem kell adagolni, el kell mondani. Kettőtök közös problémája, amit ketten kell kikezelnetek. Mással is megesik. Jobbulást!
2011. jan. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mondd el neki egyszerűen, hogy ez van. A baktériumokat kiirthatják az antibiotikumok is a szervezetedből, így az eleve jelenlévő candida túlságosan elszaporodhat. Nincs ezen mit szégyellni.

Ha alul már panaszmentes vagy, gumival nyugodtan szexelhettek.

2011. jan. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk így: Figyelj Drágám, candida fertőzésem van! Diétázni fogok, hogy meggyógyuljak!

Valószinüleg fingja nincs mi fán terem ez a betegség, mint az én páromnak de nem is akar hallani róla! Ugyhogy megmenekülsz a hosszú ecseteléstől. Az írásodból valószínüsítem hogy hüvelyi candidád van. De nem irtad milyen tüneteid vannak, mióta stb..

Óvszer mindenképp kellene ha együtt vagytok és tilos az orális szex! Kenegetheti magát canesten krémmel a párod.

Remélem tudtam segiteni. Én csináltam a candida kúrát, azt a diétát leginkább fogyókúrázóknak ajánlanám. Én nem akartam fogyni mégis olvadtak le rólam a kilók. A bogyókra meg egy vagyon elköltöttem. Egy időben mindent kipróbáltam a kis dögök ellen de semmi nem használt sokáig. 10 nőgyógyászt fogyasztottam el, de egyikse segitett a kúpjaikkal tablettáival semmivel. Aztán végül a helyesebb és rendszeresenn életvitel hozott eredményt. Most is előjön néha de már közel sem olyan durván mint pár éve.

2011. jan. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A párom nem lett kivizsgálva, saját kérésére pedig voltunk együtt a betegségem alatt. Viszont elbagatellizálta a problémát azt mondta ő nem érez semmit nincs semmi baja ezért hallani sem akar semmilyen vizsgálatról se kenőcsről.

Úgyhogy meghagytuk hitében. Azóta már csak a volt párom. Persze nem emiatt. Nem hinném egyébként, hogy elkapta. Attól függ mennyire volt fogékony rá. Ha elég erős az immunrendszer nem lesz semmi baja!

2011. jan. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
fogamzásgátlót szedek, de ez a probléma még csak most jött. lehet legyengült a szervezetem vagy ilyesmi. nem tudom, h szexeljünk-e. biztos nem tanácsos. ő beteg volt az elmúlt hetekben és antibiotikumot szedett. lehet az volt a probléma és tőle kaptam el. de csináltam tesztet és pozitív lett, szóval az biztos h van.
2011. jan. 18. 18:23
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne haragudj kedves kérdező,de ha ezt neked "adagolni" kell,akkor annak a kapcsolatnak nincsen sok jövője...
2011. jan. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátlóról sajnos bebizonyosodott, hogy gyakran okoz gombát. A másik igen gyakori kiváltója pedig az antibiotikum. De nálam pl a szteroidos gyógyszerek is közrejátszottak. Az édességet, a cukrot nagyon szeretik, tehát ha meg szeretnéd könnyiteni a gyógyulást érdemes egy kicsit lejebb venni a csokik, sütik stb fogyasztását..

Ezek a (gyógy)szerek önmagukban is képesek egészséges embereknél is előidézni ezt a betegséget, ha emellé még más kockázati faktor is társul akkor sajnos nagy eséllyel alakul ki ez a betegség. :(

A párod is fogékonyabb ha szed vagy szedett antibiotikumot mostanában. Orális szex egyáltalán ne legyen. Szerintem egyébként az óvszer elég. Bár szerintem az orvos vagy természetgyógyász inkább a teljes megvonást ajánlaná. Ez rajtatok áll.

2011. jan. 20. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!