Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyire normális, ha másfél...

Mennyire normális, ha másfél (10 nap híján 2) hónapja nem jött meg?

Figyelt kérdés
Terhes nem vagyok, az tuti. Egyéb bajokra sem utal semmi (nem fáj, nem viszketek). Volt nemrég olyan fehér folyásom, ami menzesz előtt szokott lenni, de azóta semmi. Valami komoly baj lehet? Menjek orvoshoz (még sosem voltam) vagy várjak még?
2011. febr. 14. 02:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Az, hogy 2-3 napig tart, vszínűleg még normális. De 20 évesen, 5 évvel az első vérzés után már nagyon nem jó ez az összevisszaság. Mindenképpen vezess naptárt, legalább egy kiskártyanaptárban karikázd be az első napot (feltűnés nélkül tartható bárhol). A termékeny korú nőktől mindig megkérdezi a nőgyógyász, hogy mikor volt az utolsó vérzése, napra pontosan kell tudni megmondani az első napját! Én a helyedben feltétlen orvoshoz mennék, de nem szerencsés, hogy csak visszaemlékezésből tudsz beszámolni. Akkor egyértelmű számára a helyzet, ha egy naptáron áttekinthetően megnézhető visszamenőleg több hónap. Ha szeretnél majd valamikor gyereket, mielőbb keresni kell az okot. Ha úgy gondolod, hogy ez most nem téma, nem biztos, hogy 8-10 év múlva ugyanígy fogod gondolni - mindannyian változunk.
2011. febr. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

*Hát volt már amúgy máskor is, hogy 1-1 hónap kimaradt, de másfél/2 még sosem.


NEm értem. Azt írod, hogy 10 nap híján 2 hónapja nem jött meg. Tehát durván: 28 nap eltelt, nem jött meg, nemsokára letelik az újabb 28 nap - vagy megjön, vagy nem, tehát egy kimaradt (az előző), a mostanit várod. Tehát még nem maradt ki kettő.


Menstruációs naptárt vezetni kell, ez lesz az első, amit a doki kérni fog, ha odamész rendszertelen menzessze.

Nincs olyan, hogy hát megjött valamikor októberben, novemberben nem, de dec. közepén megint. Kb. 28 napos periódusokkal számolunk, akinek hosszabb, az hosszabbal, akinek rövidebb, annak rövidebbel. De ahhoz írnod kell, hogy neked mikor hány napra jön meg. És ha okt. 7-e után dec. közepén jött meg újra, akkor ugyanaz a helyzet, mint most, a november 7-e körül esedékes kimaradt, a decemberi meg késett.

Mivel ezek szerint ez rendszeres, orvoshoz kell fordulni. Jó eséllyel nincs peteérésed, akkor jön meg, amikor a méhnyálkahártya elöregszik és leválik. Ki kell deríteni, miért nincs.

Az sem biztos, hogy jó, ha csak 2 napig van meg, nem túl erősen. Akkor viszont egészen biztos, hogy nem normális, ha korábban (pl. évekkel ezelőtt) ez másképp volt.


Elképzelhető, hogy a doki reflexből fogamzásgátlót fog felírni, hogy "beállítsa" a ciklusodat. Ez csak tüneti kezelés lenne, hiszen a fogamzásgátló pont hogy leállítja a peteérést, gyógyszerszünetben pedig megvonásos (irányított) vérzést csinál, nem menstruációt. Ha abbahagyod a tabit, ugyanahhoz a problémához jutsz vissza. Ez esetben keress egy másik orvost, aki valóban a problémát akarja kideríteni és kezelni.

Milyen a testalkatod? Ha kicsit erősebb, az is, és a kimaradó menzesz is pl. PCOS-ra is utalhat.

2011. febr. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Tegnap 12.04-es voltam megint.
2011. febr. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!