Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Augmentin antibiotikumot...

Augmentin antibiotikumot kaptam bakteriális hüvelyfertőzésre. Félek hogy begombásodom mellette. Hogyan előzhetném ezt meg? Melyik a jobb kúra alatt szedni normaflort vagy utána?

Figyelt kérdés

antibiotikum mellett szedek napi 2 ampulla normaflore-t amúgy haasmenés jellegű székletem van mióta az augmentint szedem(gyakori mellékhatása a gyógyszernek)

szerintetek a kúra után kell vmilyen probiutikumot is szedni?

jah és napi egy natúr joghurtot is lenyomok

a doki nem írt fel hüvelyflóraviszaállítós kúpot sem,

magától visszaáll ha az augmentin kiöli a bacikat,

gombára negatív ki van tenyésztve!


2011. márc. 5. 12:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Szedheted közbe is meg utána is.Amúgy ajánlom a bonolactot de a lacto protekt is jo,ha nem akarsz normaflore-t.
2011. márc. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
bízz a dokidban és kérdezz rá a dolgokra, az az orvos, aki kenettenyésztést csináltat, az jó doki ;)
2011. márc. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
én egy női betegségek kezelése természetes gyógymódokkal témájú könyvben rengeteg hasznos tippet kaptam, többek között, azt h. ha bármilyen hüvelyi fertőzésem van, akkor joghuros tampont alkalmazzak 3 napig éjszakánként. Esetleg illóolajat is cseppentek 1-2 cseppet, v. grépfruitmag kivonatot. Ettől helyreáll a normál flóra és azóta sokkal ritkábban fordulnak elő hasonló betegségek. Az emésztőrendszeredre meg a normaflore bőven jó, az antibiotikum kúra után is folytasd még 1 hónapig legalább (elég 1-2 ampulla tapasztalataim szerint)
2011. márc. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

normaflort fogom egy hétig szedni utána egy kapszulás probiutikumban gondolkodom.

hogyha a bélflóra ép marad nem szaporodnak el a bacik,

akkor az nem elég?

hüvelybe nem áll helyre magától?

immunrednszer erősítőt is szedek,plusz be kell majd vennem egy gombaölő gyógyszert is ami az előző kúrából maradt,pont akkor kell amikor vége az antibiotikumos kúrának,

szerintetek?

annyi ideig küzdöttek ezzel a bajjal mert félrekezeltek azt modnták gombám van pedig nem is az okozza a panazsokat,

most meg ha kiölik a bacikat nehogy már gombás legyek,jaj kész rémálom!

2011. márc. 5. 12:50
 5/5 anonim ***** válasza:
Később hátha hasznos lesz, nekem pont ettől a gyógyszertől lett hüvelygyulladásom, azt is megbántam, hogy egy szemet is beszedtem.
2012. febr. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!