Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van tippetek mandulagyulladás...

Van tippetek mandulagyulladás kezelésére házilag? Eléggé fáj, meg néha a fülem is.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 15. 07:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Nagyon egyszerűnek tűnik, de mégis hatásos. Csak annyi a titka, hogy meg kell tenni. Mert olyan egyszerű, hogy az ember hajlamos legyinteni, és nem csinálni. Pedig nagyon jó.

Be kell kötni a torkodat! Nappal puha meleggel.

Éjjel állott! vizes kendővel.(20°C) Meg kell mártani egy vászonkendőt, jól kicsavarni, körbetekerni a nyakadat, ezzel aludni. Ha fekszel, akkor lehet nappal is. Ha nappal is, akkor 4 óránként csere. Ki kell öblíteni, tiszta vízbe mártani. Meg fogsz lepődni, milyen zavaros vizet mosol ki a kendőből. azt a vizes kendő "húzta ki" a nyirokkeringésből.

Kamillateát inni, langygymelegen, fél óránként.

Közben mézet: nem kell lenyelni, csak próbáld a torkodra csorgatni és ott tartani! A méz a kutatások szerint is a legjobb fertőtlenítő és sebgyógyító.

Nem kell sokat enni, inkább koplalni, csak folyadék legyen elég. Amennyit csak tudsz, tölts ágynyugalomban! Így már első nap enyhül, 3-ik napra gyógyulni fogsz.

Naponta 3* egyél meg legalább 3-4 gerezd fokhagymát egyszerre!Ezt muszáj. Lehet egyben, vagy felvagdosva, étellel, vagy joghurttal...

2011. ápr. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%

ha tüsszős mand. orvos kell, gyógyszer, de akkor is mellette a következő:

vöröshagyma pakolás: egy fej hagyma felvágva, száraz lábosban melegíteni kevergetve, egy puha vászonba tekerni -és (mint nyuszifül)

felkötni az állról fel a fej fölött megötve

amilyen melegen csak bírod és olyan sokáig rajta hagyni, amíg lehet (úgy mondták, egész éjjel, persze úgy leesik) lehet egy párszor ismételeni

lehúzza a gyulladást - bevált, gyerekeimnél is

2011. ápr. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
77%

A fentiekben azért vannak baromságok. Pl. a váltott hideg-meleg vizes borogatás. Ha nem használ, nem is árt, de te magad is érezni fogod, melyik esik jobban, és azt kell alkalmazni, nem a másikat és nem váltogatva. A víz meg nem lesz zavaros, ha mégis, akkor mosd le magadról a 3 hetes koszt. :)

A következő borzasztóan nagy tévedés a kamilla tea. A kamilla szárít. Ha megiszod, még jobban fog fájni, de ha nem hiszed, próbáld ki. Nyelni nem fogsz tudni!

Ha mindenképpen gyógyteát akarsz, akkor zsurló vagy zsálya.

A méz jó.

Forró tea tilos, a gyulladt részt soha nem melegítjük.

Ami viszont a legjobb: sós vízzel gargalizálni.


De a legjobb az lenne, ha kapnál rá antibiotikumot és úgy gargalizálnál.


egy énekes

2011. ápr. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%
Ja, és még egy baromság: a koplalás. A betegség amúgy is legyengíti a szervezetedet, felesleges ezt koplalással tetézni. Mivel beteg vagy, úgyis rosszabb az étvágyad, ha fáj a torkod, úgy meg nehéz enni, tehát eleve kevesebbet fogsz enni. Azt edd, amit kívánsz és annyit, amennyit kívánsz.
2011. ápr. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
23%
Itt az esetem: Mandulagyuszim volt, voltam orvosnál, nem szedtem végig a gyógyszert, úgy gondoltam jól vagyok.. 1 hét múlva begyulladt a fülem, majd a doktornő megállapította h szereztem egy fantasztikus középfülgyulladást! Kellemetlen, főleg ha felszúrják a füled.. én orvost ajánlok ha már a füled is fáj...
2011. ápr. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
2 szer volt egymás után gennyes mandulagyulladásom 2 fajta antibiotikumot szedtem ez már 1és fél hónapja .. mospenicilint szedek a geny eltünt de még be van dagadva
2012. máj. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszi a választ kedves utolsó!DE már nagyon nem aktuális a dolog!Több mint 1 ÉVE tettem fel ezt a kérdést!
2012. máj. 3. 14:32
 8/18 lirael válasza:
98%

Attól, hogy egy éve tetted fel a kérdésed, még lehet hogy van olyan akit érdekel a téma.

Mint ahogy engem is éppen érint, és a google az első oldalon dobta ki a kérdésed.

És még szenvedhetsz újra mandulagyulladásban te is.

Egyébként a koplalás nem hülyeség, a sok folyadék viszont nagyon fontos. Méz, fokhagyma...tökéletes, mint ahogy előttem már írta valaki.

2012. júl. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
83%
Nekem aktuális, szóval érdekelnek a javallatok, ellen javallatok.
2012. dec. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
91%

Leirom,arra az esetre hogy még valakinek hasznos lehet.

Mandulagyulladásom volt, be volt dagadva a torkom,h nyelni is alig tudtam.

Ki próbáltam a hagyma pakolást és a hagymateát.

Csodakra képes!

Értelemszerűen a pakolást a nyakamra és a teát megittam még mielőt valaki is fennakadna a hiányosságon...

A pakolást úgy készitettem el,h a hagymát esetleg többet is ha apróbbak,feldaraboltam apró kis darabkákra ,betettem egy nagy zsebkendőbe és egy üveggel kipráseltem ,aztán azzal átkötöttem a torkomat.

Hajnalban arra keltem h éhes vagyok és nyrlni is tudok.

Nekem a koplalás is bejött,de nem szándékosan,hanem azért mert nem tudtam lenyelni a falatot.

2013. aug. 3. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!