Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menzesz kérdések! (Lent) Igaz...

Menzesz kérdések! (Lent) Igaz hogy mikor megvan nem jó ha sokat fürdünk?

Figyelt kérdés

1. Egy hétig van meg a menzeszem. Nem lehet valami módon pl.: sportolással csökkenteni?

2. Igaz hogy mikor megvan nem jó ha sokat fürdünk?

3. Nagyon nagy görcseim vannak, főleg éjjel. Használok Nurofent, de nem mindíg segít. Nincs valami speciális gyógyszer a görcsökre?

4. Még eddig csak 5 x volt meg, de még mindíg máskor jön meg. Ez már baj, vagy még nem kell izgulnom?

5. Nem enyhítheném gyógyszer nélkül a fájdalmat?

Köszi a válaszaitokat! :) 13/Lány


2011. jún. 22. 16:36
1 2
 1/11 Szafica ***** válasza:
az algoflex elvileg pont erre van, én általában melegvizes palackot szoktam a hasamra tenni, enyhíti a fájdalmat
2011. jún. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

1. Azt hiszem, erre nem a válasz

2. Ha teheted, inkább zuhanyozz, mert ilyenkor nagyobb a fertőzésveszély.

3. Speciális gyógyszer pl. az Algoflex M. Én ezt használom, de csak akkor, ha nagyon fáj.

4. Nekem évekig tartott, amig beállt rendszeresre, de most is előfordul, hogy néha előbb vagy hamarabb jön meg. Szóval az elején még normális.

5. Én melegvizespalackot szoktam a hasamra tenni ilyenkor. Nekem hatásos, próbáld ki te is. :)


18/L

2011. jún. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
* előbb vagy később jön meg. Nem figyeltem, bocsi. 18/L voltam.
2011. jún. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kösziike szépen a válaszokat! :)
2011. jún. 22. 16:45
 5/11 anonim ***** válasza:

ilyenkor inkább zuhanyozni kéne, nem pedig a kádba beleülni. Jobb ha napi többször lezuhanyzol, de a görcs nem múlik el.

Algoflex m, és a nospa algopirinnel az enyhíti a fájdalmat.

Gyógyszer nélkül pedig a görcsoldó gyógyteák


a Gyógytea menstruációs görcsökre


* 20 g kamillavirág

* 20 g cickafark

* 20 g citromfű (Melissa officinalis)

* 20 g libapimpó

* 20 g édesköménymag

2011. jún. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem görcsökre az apranax vált be, gyakorlatilag teljesen elmulasztotta a fájdalmat. de mivel ez egy erősebb gyógyszer, csak orvosi receptre adják ki, de a háziorvos simán felírja.
2011. jún. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

az algo m nagyon drága, és kevés van benne. az advil nagyon jó, és olcsóbb. nekem bevált, pedig olyan görcseim vannak, h élni nincs kedvem néha.


napi 1 zuhany elég, ha kicsit szétázol, akkor nedves törlőkendővel rendbehozhatod magad, legyen mindig a táskádban.


nekem is rendszertelen, pedig 10 évvel idősebb vagyok nálad. terhes tuti nem vagyok :D majd beáll.


nekem is egy hétig van, az utolsó 2-3 nap már lájtosabb, és nem is fáj a hasam. sajnos ez van.


ha majd később fogamzásgátlót szedsz, akkor tuti beáll, és nem tart majd sokáig. én mondjuk nem tömtem magam sosem ilyen hormonokkal, és nem is tervezem.

2011. jún. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

1. Nem hallottam róla, hogy lenne ilyen mód.

2. Ez hülyeség! Minél több időt fordítasz ilyenkor a tisztaságra, annál jobb. A kádban fürdés nem javasolt, de a tusolással semmiképpen nem ártasz.

3. No-Spa, Meristin, Algoflex-M, ezekről hallottam eddig.

4. Semmi gond vele, egy ideig még valószínűleg ilyen össze-vissza lesz, de egy idő után majd beáll. Ha teheted vezess menzesz naptárt.

5. Igen, a melegítésről én is hallottam, ez nálam be szokott válni.

Remélem segítettem :)

2011. jún. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Juj, köszi hoyg időt szántatok rám, megnyugtattatok! :) Am meg menzesznaptárat vezetek... :)
2011. jún. 22. 16:53
 10/11 anonim válasza:
semmiféle pirint ne szedj,pusztítja a vér alkotóelemeit....
2011. jún. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!