Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az intim higiénia kinek mit...

Az intim higiénia kinek mit jelent?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy aki sokat ad az intim higiéniára, az hogyan teszi.

Ha tapasztaltok egy kis eltérést, mit tesztek?


2011. júl. 2. 15:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem kimerül abban, hogy naponta megmosom (szappan vagy tusfürdö és sima csapviz). Eddig semmilyen problémám nem volt, se viszketés, se fertözések, se szag.

54/N

2011. júl. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
naponta megmosom intim mosakodóval (Lactacid, Mionall, Nivea...), ha menzeszem van, naponta kétszer. Ennek ellenére volt már gondom, hüvelygomba meg ilyenek, olyankor Canesten krémet hazsnáltam.
2011. júl. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az intim lemosóktól nagyon sokan lesznek hajlamosak a fertözésekre, ezek kimondottan segitik azt, hogy elkapj valami gombát vagy hasonlót.
2011. júl. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Az első válaszadót irigylem, természetesen jó értelemben.

A másodiktól kérdezem, h. irrigálást nem szoktál végezni?

2011. júl. 2. 16:06
 5/11 anonim ***** válasza:
2. vagyok, nem szoktam...
2011. júl. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Naponta szappanos vízzel mosakodás, nagy melegben ill. ha megvan épp, intim törlőkendő (a márkája nem jut eszembe, de aloe vera és kamilla kivonatos, károsanyagmentes), ill havonta 3-4 alkalommal irrigálok. Évekig küzdöttem folyással, de szerencsére most minden ok.

22/L

2011. júl. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
22/L, sikerült kideríteni az okot, v. a megelőzésre fektetsz nagyobb hangsúly? Melyiktől a kedvező változás?
2011. júl. 2. 16:30
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem az intim higiénia a naponta fürdést jelenti, amikor szappannal/tusfürdővel megmosakszom. Amikor menstruálok, akkor legalább kétszer, de volt, hogy háromszor mosakodtam. Semmi bajom sem volt még eddig.
2011. júl. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
22/L vagyok. A hüvelyem védekezőképességével voltak gondok, ezért állandó folyásom volt (hiába vettek kenetet, az nem mutatott ki se bacit, se gombát). Ettől lett a méhszájsebem is. Miután azt eltávolították, persze a folyás még nem múlt el. Ezért naponta irrigáltam. 3 hónapig. Ezután megszűnt a folyás, és a napi irrigálást fokozatosan lecsökkentettem már heti 1 esetleg 2 alkalomra, ahogy szükségesnek érzem. Az irrigálást pedig mindenképp megelőzésre használom, a szervezetem sajnos magától nem elég erős h az "öntisztításról" gondoskodjon. Bár, lehet hogy az eddigi irrigálásokkal már eléggé felerősödött, de nem kockáztatok. És jobban is érzem magam, ha rásegítek kicsit a szervezetemnek. és nem aggódok azon, mikor újul ki a probléma. :)
2011. júl. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Nekem is hasonló gondom volt, mint az előző válaszadónak. Átlagos szinten tisztálkodtam, napi fürdés, semmi extra tisztálkodószer. De folyamatosan a nőgyógyászt jártam, mert folyásom volt, mindig talált valami eltérést a kenet analízise. Nagyon kényelmetlenül éreztem magam, hogy mindig baj van vele, és kérdésemre, hogy miért van ez így, a nőgyógyász azt válaszolta, hogy jobban válogassam meg a partnereim. Majd elsüllyedtem szégyenemben, volt egy tartós kapcsolatom, de semmi több. Sőt a párom sem volt kicsapongó típus, ez biztos. Szóval egyre inkább hanyagoltam az orvos, ha csak lehetett, megpróbáltam saját magam kúrálni. Kenőcs, öblögetés. Idővel rájöttem, hogy lelki eredetű volt a problémám, feszült, szorongós voltam, és mihelyst helyreállt a lelki békém, a panaszaim is egyre ritkábban fordultak elő, de az, hogy fokozottan érzékeny vagyok ezen a téren, nem múlt el. Már a házasságom idején is volt ilyen periódusom, de már tudtam hogyan kezeljem a dolgokat.

Nagyon irigylem azokat a nőket, akik éveken, sőt, évtizedeken át élnek szexuális életet és soha nem volt semmi bajuk.

2011. júl. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!