Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Gyógyszert szedek, hogyan...

Gyógyszert szedek, hogyan bírnám késleltetni a menstruációmat?

Figyelt kérdés
Ha elfogy a levél gyógyszer akkor utána csak annyit szedjek amennyi nappal szeretném késleltetni vagy egy egész levéllel be kell szednem akkor?Valaki csinálta már?Esetleg valami mellékhatás?
2011. szept. 13. 08:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
73%

*Miért jo ha mesterségesen felboritjuk a jol bevált rendet?


Pl. azért, mert el lehet kerülni a nem kívánt terhességet és az abortusz testi és lelki következményeit. A mégis megszületett gyerek meg nem nő fel csonka családban úgy, hogy az anyja is gyerek még. Folytassam?

Mielőtt az óvszerre hivatkozol, az óvszernél százalékos, a tabinál ezrelékes arányban lehet mérni a nem kívánt terhességet. És én pl. nőként ragaszkodom hozzá, hogy az ÉN kezemben legyen a védekezés, mert ha a pasi elbénázza, akkor is én maradok terhes, én szülök, én nevelem, ha ő meggondolja magát.


*és ha nem egyfázisu gyogyszert szed??

Akkor elolvassa a betegtájékoztatót, azért van. Azokat nem ismerem, azért írtam ezt a kikötést.


*amugy miért nem lehet megérteni h ez természetes folyamat minden nőnél?nem betegség.


Senki nem mondta, hogy betegség vagy hogy nem természetes, ez csak a te agyadban született meg így.


*a pasiknál se megoldható h épp nem vitt borotvát magától akkor szüneteltesse a szakállnövekedést...megoldja máshogy...


Azért nem hasonlítanám össze. Akármekkorára nő a szakálla, nem fog petefészek- vagy méhgyulladást kapni valami fertőzéstől, mert tamponnal fürdött. Ugyanis ilyenkor nyitottabb a méhszáj, nagyobb a fertőzésveszély. Nem biztos, hogy megbetegszik, de nagyobb esélye van rá, mintha nem menstruál. Remélem, kielégítő válasz volt.

És minél több fertőzést szerzel magadnak, annál nagyobb esélyed van, hogy egyszer csak meddő leszel.

2011. szept. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
73%

*Tudjátok ,ne csodálkozzatok,ha ész nélkül szeditek a gyógyszert úgy ahogy nem szabadna(nem hiba vannak 7 napos szünetek) hogy pár évvel később meg sírtok,hogy képtelenek vagytok teherbe esni..


Azért ebben több ember esze is benne van, pl. egy 12 évig tanult orvosé, jópár kutatóorvosé (az elmúlt sok évtizedben fejlesztették a tabikat) és gyógyszerészé.

Nem értem, minek a műbalhé, minden betegtájékoztabóban világosan le van írva, mit lehet, mit nem. Ész nélkül szedi az tabit az, aki szerdán bevesz kettőt, aztán pénteken egyet és következő héten még hármat. Aki betartja a betegtájékoztatót, és utasítás szerint továbbszedi vagy abbahagyja, nem tesz maga ellen semmi rosszat. (Ellenben ha uszodvizes kézzel magában turkál, azzal igen.)


*Mindenek megvan az ára.HA felelőtlenül használod a tablettát,csak azért mert sokan betegségként kezelik azt ami ősidők óta természetes,akkor meg is fogjátok érdemelni,hogy meddők lesztek..


Magyarázd el nekem légy szíve, ki kezeli itt betegségként. Vagy ezek szerint a fog.gátló szerinted gyógyítja a menstruációt? Mert ez nekem új. Hogy ki mit érdemel, azt meg szerencsére nem te döntöd el.

2011. szept. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
74%

A tampon pont azért van h strandolhass is,és ettöl nem lett senkinek se baja,fertőzést meg akkor is összeszedhet bárki ha nem mensi közben strandol.



Miért jo ha mesterségesen felboritjuk a jol bevált rendet?

-itt arra gondoltam h miért jo ha nem ugy szedjük a gyogyszert ahogy elő van irva?meg van annak a rendje és ezt felboritod.én is gyogyszert szedek,nem arra gondoltam h ne szedjen.


*amugy miért nem lehet megérteni h ez természetes folyamat minden nőnél?nem betegség.

-nem,nem az én agyszüleményem ez,irtam h ugyanugy csinálok mindent ilyenkor is mint a többi napon.akik nyavajognak h el kéne csusztatni,azoknál érzem azt h a menstruáciot nem természetes dolognak érzik.

2011. szept. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én 2x is voltam ilyen helyzetben.Nekem olyan erős menstruációm van,hogy képtelenség tampont használni,csak éjszakai betétet:(Az első alkalommal nem szedtem fogigátlót,akkor gyógyszert írt fel a nőgyógyász,ami késleltette,2. alkalommal javasolta hogy annyi nappal szedjem tovább a fogamzásgátlómat.Mindkettőt orvos mondta.
2011. szept. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
43%
Utolso:persze,vannak exta esetek...de egy átlagra gondolva???
2011. szept. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

*-itt arra gondoltam h miért jo ha nem ugy szedjük a gyogyszert ahogy elő van irva?meg van annak a rendje és ezt felboritod


Pont arról beszélünk, hogy nem borít fel semmit, pont úgy szedi, ahogy le van írva. Le van írva, hogy lehet késleltetni.

---

A tampon meg átázik. Ha a vér ki tud folyni, hmmmm, de érdekes, a víz is tud befelé folyni, és a tamponnak hála, fel is jut a méhszájig, ugyanis odáig tolod a tampont.

Lehet tamponnal fürödni, ha nagyon muszáj (sportolók stb.), de ha el lehet, érdemes inkább elkerülni.

2011. szept. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
19.58 vagyok.Úgy gondolom ha ezt nem rendszeresen,hanem 1 évben 1x csinálja nem lesz tőle semmi baja.Nekem nem lett semmi mellékhatása,és mivel orvosom ajánlotta....de mindenki belátása szerint.Én a kérdező kérdésére válaszolok,nem vitatkozom,tegye mindenki ahogy akarja.Viszont én nagyon kellemetlenül érzem magam tamponnal(utolsó napon használtam már)és igen fogékony vagyok a fertőzésekre is.Ugyhogy ugy voltam vele inkább az a minimális hormonhatású tabletta mint a fertőzés.Ebben az orvosom is megerősített.
2011. szept. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is hajlamos vagyok összeszedni mindent,de még semmi gondom nem volt h mensi alatt strandoltam.

Sokszor olvastam amugy h tovább szedték a gyogyszert de mégis emgjött nekik...ez se jobb...

2011. szept. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!