Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi okozhatja a ciklus lerövidü...

Mi okozhatja a ciklus lerövidülését? Hogyan lehet rajta segíteni?

Figyelt kérdés

Általában 27-28 napos a ciklusom, de az utóbbi két hónapban 23, illetve 24 naposak voltak. Az elsőnél még nem aggódtam, mert akkor elég sokat utaztam is, és gondoltam attól, de most, hogy megint ilyen rövid lett, félek, hogy így marad. De ugye minél rövidebb a ciklus, annál több van belőle, szóval szeretném, ha normális hossza lenne megint, mert ugye utálom a menstruációt, és nem akarom, hogy gyakrabban legyen.

Ismer valaki valamilyen okot, amitől rövidülhet a ciklus, vagy vmit ami segít hosszabbítani?


Köszi előre is.


2011. szept. 14. 20:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Már miért lenne gyakrabban? Nem értem a logikát... A menstruáció a hosszától függetlenül, ugyanúgy 28 naponként kell, hogy megjöjjön. Ha 7 napig tart akkor is. Ha 2 napig tart, akkor is.
2011. szept. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 tetro ***** válasza:
komolyan nem értem. hogy lehet, hogy felnőtt embereknek egyáltalán nem megy a szövegértés. ha a ciklus rövidült le a kérdezőnek, akkor nem sűrűbben menstruál? vagy mit nem értesz?
2011. szept. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Felfázás is okozhatja, de egyébként normális a 24 napos ciklus is.
2011. szept. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Első, a ciklusom rövidült le, nem a menstruációm hossza.


Harmadik, tudom, hogy elvileg az is normális, de annak csak lehet valami oka, hogy hirtelen ennyi napot változott a hossza.

Szerintem nem vagyok felfázva, de annyira nem tudom a tüneteit, sose tudtam.

2011. szept. 14. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!