Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menzesz helyett pecsételő...

Menzesz helyett pecsételő vérzés? Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A menzeszem 5 napja késik, 5. és 6. nap pecsételő vérzésem volt, nem voltak görcseim, egy picit rosszul voltam és ennyi. Előfordult rózsaszín majd sima menstruációs vérzés színe és végül világosbarna szín a tamponon... de volt, hogy néhány óráig bent volt a tampon és nem volt semmilyen szín rajta. Mi a franc van velem? Mivel védekezünk (óvszerrel, nem szedek semmiféle gyógyszert) nem hiszem, hogy terhes lennék. 17/L


2011. szept. 27. 23:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Talán valami hormonzavar. Várd meg a következő ciklust, és ha az sem normális, menj orvoshoz. Nem stresszeltél mostanában sokat? Az tud ilyen panaszokat okozni. Én azért csinálnék egy tesztet is a helyedben, csak a biztonság kedvéért.
2011. szept. 28. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
78%

Sajnalom, de ez nagy valoszinuseggel terhesseg.

Tudnod kell (ha elolvasod a dobozat, azon is rajta van), hogy az ovszer, (illetve semmilyen fogamzasgatlasi modszer) nem 100%, aki nemi eletet el, az teherbe eshet. Fogamzasgatlassal meglehetosen lehet csokkenteni az eselyet, de nem teljesen.

Amugy ha rendeltetesszeruen hasznaltatok az ovszert, es minden behatolas kezedetetol vegeig rajta volt a partnereden, akkor olyan 2% eselyed van teherbeesni, ami szerintem nem keves, de persze ezt mindenkinek maganak kell eldontenie, hogy hany % neki a jo.

Nah szoval az ilyen pecsetelo, rozsaszines verzes kiserheti a a beagyazodast, vagy lehet koztesverzes is, ami joval gyengebb a normalis menstruacional, megis sokan annak hiszik, mert ugye verzes.

Szoval szerintem csinalj tesztet, es ha negativ, de egy het mulva sincs meg normalis menstruaciod, akkor ismeteld meg. Ha akkor is negativ, es tovabbra se akar megjonni, akkor irany a nogyogyasz.

Van egy kis eselye, hogy ez hormonzavar, vagy ha esetleg most nagyon fogyokuraztal, vagy valami komoly etrendvaltozas volt, esetleg attol is lehet, de valoszinubb, hogy terhesseg.

Egyebkent nekem is van egy baratnom, aki 17 evesen lett terhes ugy, hogy mindig ovszert hasznalt a 23 eves, szexualisan eleg tapasztalt baratjaval. Ez sajnos elofordul, szamolni kell vele.

2011. szept. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!