Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Marvelon fogamzásgátlót...

Marvelon fogamzásgátlót szedek. Első csomag utolsó 2 tablettáját nem vettem be, így a 25 napos ciklusom megmaradt. Ha ezt tartani akarom a 21-ből mindig csak 19-et szedjek? És ha abbahagyom 14 után, akkor mi lesz a mensivel?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 30. 09:18
 1/4 anonim ***** válasza:
A fogamzásgátló tabletta nem természetes ciklust tart fenn. A szedés alatt jelentkező vérzés úgynevezett megvonásos vérzés, és ennek semmi köze nincs ahhoz, hogy a szedés előtt milyen hosszú ciklusaid voltak. A levélen azért van 21 szem, hogy azt mind be kell szedni. Ha kevesebbet veszel be azzal egy részt összekuszálod a hormonjaidat, más részt nem is biztos, hogy megfelelő lesz a védőhatás. Gyógyszert abbahagyni nem a levél közben kell, hanem a levél beszedése után.
2009. ápr. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A fogamzásgátlóból BE KELL VENNI MIND A 21 SZEMET!!!!!!! Ellenkező esetben olyan, mintha nem szednél semmit, vagyis csökken a fogamzásgátló képesség. 12 óránál kevesebbet KÉSNI SEM SZABAD a bevétellel, emellett úgy gondolod, hogy ha egyáltalán be se veszel több darabot, akkor lesz neki fogamzásgátló hatása?! Miért nem kérdezel előbb, mielőtt butaságot csinálsz? Nem lesz 25 napos a ciklusod, a fogigátló 28 naposat csinál, függetlenül attól, hogy előtte 25, vagy 45 napos volt-e. És igen, ez nem mensruáció, hanem megvonásos vérzés, bár a megnevezés a legkevesebb. Tartsd meg a 7 napos szünetet, utána szedd be az előírásnak megfelelően a következő levél bogyót, MIND A 21-et! A következő levél elkezdéséig én mellé is védekeznék a helyedben.
2009. ápr. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bocs egy elírás: "...12 óránál TÖBBET késni sem szabad a bevétellel..."
2009. ápr. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Én nem rutinos szedő vagyok csak lombik program előtt kellett szednem múltkor. Lombikos orvos utasított az utolsó 2 szem elhagyására, így jött 25 napra a megvonásos vérzés.

A fogamzásgátló hatása nem izgat. Legutóbb 19 szemtől rövidebb, jelzésértékű lett a vérzés, ami jól jött.

Ha mesterséges ciklust csinálunk miért is kell pont 28 naposnak lennie? (Csak hogy ugyanaznap kezdejem mindig a Marvelont, az útmutatója szerint)

Úgy tudom erős, hosszú vérzés vagy mensi elmaradása esetén is Marvelonnal szokták rendezni a problémákat.

2009. máj. 3. 08:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!