Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Vizszerű folyás a hüvelyből....

Vizszerű folyás a hüvelyből. Peteérés jele?

Figyelt kérdés

Időnként visszatérő tünet ez nálam. Elég bő, vizes állagú, szagtalan valami folyik ki belőlem, néha kicsit nyálkásabb.. Nődokinál múlt héten voltam, fertőzésem nincsen (más okból voltam nála). Régóta nem volt ilyen, ma kezdődött megint azonban ahogy kiszámoltam a ciklusom 10. napján vagyok, közel a peteéréshez. Lehet ez annak a jele?

20/L


2011. okt. 17. 17:36
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Ez egyértelműen az ovuláció(peteérés) jele, nekem is szokot ilyen lenni kb. a ciklus felénél, plussz minusz pár nap. Használj ilyenkor tisztasági betétet!
2011. okt. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
99%

Előfordul, hogy a méhnyaknyálka változásait a fehérneműn látható nyomokból is meg lehet állapítani, de megbízható információt csak úgy lehet szerezni, ha a nő megvizsgálja a hüvelynyílásban megjelenő nyalka jellegét, sőt még jobb, ha két ujjával a hüvelyen belül kitapintja. A méhnyak nyálkatermelése a hormonális válto-zásokkal összefüggésben a következőképpen alakul:


Száraz napok, vagyis a kezdeti biztonságos napok, amelyek közvetlenül a menstruáció után vannak. A hüvely belül nedves, de a szeméremtest kimondottan száraz. A nő nem érzi nedvesnek vagy síkosnak a hüvelyt, és nem lesz folt a nadrágon.

Korai preovulációs nyalka. A nyalka opálosfehér vagy sárga színű, sűrű, ragadós, nyúlós. A nő ragadósnak érzi a nyálkát, és határozottan észleli, hogy van nyalka a száraz napokkal ellentétben. Ez a kevésbé termékeny állapotot jelző nyalka napokig változatlan minőségű marad, azután átalakul vizes nyálkává.

Vizes nyalka - vékony, vizes, áttetsző. Az ösztrogénszint magas, a méhnyakváladék mennyisége nő, átlátszó és magas a sótartalma. A peteérés időpontjában a nyalka igen áttetsző, olyan az állaga, mint a tojásfehérjének, és a képződés csúcspontján nyúlékony. Ez azt jelenti, hogy a nyálkát a hüvelykujj és a mutatóujj közé fogva hosszú, átlátszó vékony szállá lehet kinyújtani. Ha ezt az átlátszó nyálkát üveg tárgylemezre kikenik, és hagyják meg-száradni, akkor a mikroszkóp alatt páfránysze-rű formát lehet látni a kikristályosodott só miatt. Ezek a jelek igen termékeny időszakot je-leznek — erősen fönnáll a fogamzás lehetősége -, és a peteérés után több napig megmaradnak.

Posztovulációs nyalka — ismét sűrű és ragadós a progeszteron hatására. Ez a viszkózus nyalka közvetlenül a menstruáció előtt ismét átlátszóvá és vizessé válhat, de ez a fázis nem mindig jön létre.

2011. okt. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!
2011. okt. 17. 17:46
 4/4 anonim válasza:

Igen, ez teljesen természetes, sőt az a jó, ha van! Csak az a baj, hogy nagyobb tabu, mint a menszesz, mert mindenki azt hiszi, hogy egy abnorbális viselkedés.


[link]

2018. febr. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!