Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Bőrproblémákra tényleg használ...

Bőrproblémákra tényleg használ a fogamzásgátló? Van valakinek erről tapasztalata?

Figyelt kérdés
Bőrgyógyász ajánlotta, hogy szedjek Diane 35 vagy Yasminelle fogamzásgátlót a pattanásos, problémás bőröm kezelésére. Szedett már valaki fogamzásgátlót ilyen okból? Bevált? És nincs sok mellékhatása? Főleg az elhízástól félek:(
2011. okt. 24. 11:22
 1/9 anonim ***** válasza:

én diane-t szedtem vagy 15 évig, 10 éve yasminellt szedek.

Valóban jó hatása van a bőrre, és nem hízol el tőle, sőt a vizesedést még csökkenti is.

2011. okt. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A lanyom is ezt a kezelest kapta az arcara, es 6 honap utan teljesen rendbe jott.
2011. okt. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem is bőrgyógyász mondta hogy írassak fel gyógyszert, mert amit ő adott az nem használt semmit se, a nőgyógyász megkérdezte hogy van e amiről hallottam ajánlottak e stb, nekem a Yadinet írta fel, ettől sem hízol. Mellék hatása mindegyik fogamzásgátlónak van, de nem mindenkinél jönnek ki. (pl ha cigizel nem is szabadna szedned) Sokakól halottam hogy a Diane abbahagyása után nagyon hullott a hajuk pl. De nekem a fog.gyógyszertől a migrénem erősödött fel)
2011. okt. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 LadyLee ***** válasza:

A Diane 35 kifejezetten bőrproblémák kezelésére való gyógyszer - a fogamzásgátló hatása csak másodlagos. Így nyilván segít a bőrödön, hiszen arra való - minden más csak "mellékhatás". Barátnőm ezt szedi - nem hízott meg tőle.


Én Mercilont szedek - az valóban fogamzásgátló, nem bőrproblémák kezelésére adják, de én attól is tapasztaltam, hogy sokkal szebb, tisztább a bőröm, kevésbé zsírosodik.

2011. okt. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát az a baj, hogy ezek a fogamzásgátlók mindenkire más hatással vannak, így nem lehet előre tudni, hogy neked milyen mellékhatásaid lesznek.

Van akinek semmi baja, van aki meghízik, van aki folyton fáradékony és/vagy depressziós, van aki teljesen elveszti a libidóját, sőt én még olyat is ismerek, akinek kihulott a haja és a hajhagymái nagy része tönkrement, pedig ő éppen a bőrére szedte, mert nagyon pattanásos volt.

Szóval igazából minden hormonkészítmény elég veszélyes tud lenni, és ezt mérlegelned kell mielőtt beszeded, plusz ha valami mellékhatást érzel, akkor azonnal abba kell hagyni.

Valamint voltál már vérvizsgálaton, hogy szedhetsz-e egyálalán fogamzásgátlót? Ugyanis akinél nagyobb az esély trombózisra, az nem is szedheti, mert trombózist okozhat.

Nekem is rettentő csúnya volt az arcom, a karom, a hátam, de én nem akartam semmi hormonkészítményt beszedni, de semmi krém meg arcszesz meg kozmetikus nem segített, amíg végül teljesen abba nem hagytam a csokievést. Ma már nagy ívben elkerülöm a csokit és kakaót, és még véletlen se eszek semmit amiben ezek vannak, és a legnagyobb megdöbbenésemre teljesen bevált, és sokkal szebb mind az arcom, mind a hátam és karom, mint az utóbbi években bármikor.

Nem hittem volna, hogy ennyire hatásos, csak azért próbáltam ki, mert nem volt veszteni valóm, és anyukám úgy mondogatta, hogy hátha ez segít.

2011. okt. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nagyon vigyázz a hormonális tabletták fogyasztásával! Csak ha elkerülhetetlen....

A hormonális gyógyszerek mindig boritanak valamit a hormonháztartáson, ezért is (na meg a nagyon korán kezdett szexuális élet) miatt sem csökken a rákos nőgyógyászati megbetegségek száma...

Úgyhogy csak nagyon óvatosan a fogamzásgátlóval!

2011. okt. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát örömmel hallom, hogy a többségnek nem volt gondja a Dianével... de pattanásos bőr miatt sosem merném szedni. kisebb az alapprobléma, mint amit okozhat. a Diane nagyon erős, én cisztára kaptam, és soha gyógyszertől még nem volt bajom, de ezzel... vékony alkat vagyok, mégis ijesztően sokat híztam tőle úgy, hogy étel nem maradt meg a gyomromban, annyira kikészítette, és még így is csak híztam. egy évig szedtem, az életemet tönkretette! teljes libidócsökkenés, rossz közérzet, minden hüvelyi fertőzést beszedtem mellette, annyira felborította a hormonháztartásomat. iszonyatos egy gyógyszer! Amint abbahagytam, pár pár hét múlva minden panaszom elmúlt, csak azt a felesleget nem tudtam leadni, amit neki köszönhetek. szerintem a pattanásokra találj kevésbé drasztikus megoldást, nem tudhatod, rád hogy fog hatni!
2011. okt. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azért megnézném, hogy az első válaszadónak milyen lesz a ciklusa 15 év Diane meg 10 és Yasminelle után. Mert szerintem nagyon nagyon hálás lehet majd a jóistennek, ha egyáltalán újraindul a peteérése 25 év masszív gátlás után.


Egyébként ezek a gyógyszerek a bőrproblémákon általában tényleg segítenek, legalábbis amíg szeded. Aztán általában visszatér a probléma, vagy esetleg még durvább lesz, mint előtte.

2011. okt. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én 6hónapig szedtem,aztán abba kellett hagynom.Most fogom ezt jövő 7től kezdeni,h befejezem.Még nem tudom,h h fog erre reagálni a bőröm,m nekem is a pattanásaimra írták fel.Félek is :( De szép tiszta lett tőle a bőröm.
2011. nov. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!