Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért izzadok ilyen kóros...

Miért izzadok ilyen kóros mértékben?

Figyelt kérdés
Körülbelül 2-3 éve vettem észre először a suliban (ami elég kínos volt) hogy a hónaljamnál a ruhám hatalmas foltban vizes. Először nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, aztán minden egyes nap jelentkezett... Tényleg túlzottan izzadok, voltam bőrgyógyásznál is, ajánlott egy bizonyos iontophoresis kezelést, nem hatott. Vettem már mindenféle izzadásra való speciális készítményt, ezek sem igazán használtak.Olvastam hogy ez lehet pszichés eredetű, és valamilyen betegség tünete is. Úgy gondolom egyik sem, csupán valami öröklés lehet a dologban. Nincs valami ötlet, tipp ami nektek bevált? Jó lenne ha nem kellene feketében járnom, és takargatnom, hogy ne látszon. A segítséget előre is köszönöm!
2009. jún. 13. 19:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan ezzel a problémával küzdöttem mindegy,hogy meleg volt vagy hideg. Én izzadtam és kinem állhattam,hogy takargatnom kell a hónaljam. Aztán kipróbáltam az EXODOR nevű izzadásgátlót ami egy folyadék és vattával kell felvinni én minden másnap használom igaz csak hetente 2-3-szor írja. Szerintem próbáld ki nekem nekem nagyon bevált semmi folt nincs mióta ezt használom pedig előtte én is mindent kipróbáltam. Hogyha beírod a keresőbe van róla fórum oldal és ott szinte mindenki jót ír róla. Remélem tudtam segíteni.
2009. jún. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne parázzál emiatt!


Én is izzadok mind egy ló. A legkisebb fizikai munkától is úgy izzadok, mint más a bányában.

Nem azért mert nem bírnám, hanem a testem így reagál mindenre.


Én valami olyanra gondoltam, hogy a szervezetem nagy energia felszabadítást hoz létre, és a felhevült test ellen, hogy a fehérjék-enzimek optimális működési viszonyai biztosítva legyenek ezért csökkenti a hőháztartást.


Gondoltam arra is, hogy a stressz miatt állandóan készenlétben tartja a szervezetemet, ezen a bizonyos szinten. Ez össze is függ valamilyen szinten az előzővel, hiszen itt is hőháztartásra megy.


Olvastam, és mondták is, hogy lelki eredetű is lehet, de jobban belegondoltam, és rájöttem, hogy igazából nem lesz meg rá a válasz sohasem, mert teszem azt egy betegségre-vagy valamilyen külső behatásra való reakcióm-reagálásom alapvetően genetikai eredetű. Ehhez még akkor jön a külső környezet hatása, és nehéz eldönteni, hogy most melyik, és nem biztos, hogy ennek az információnak a tudása-birtoklása alapvetően befolyásolná azt a tényt, hogy izzadok.


Ettől még fogok, és ez nem oszt, és nem szoroz.


Ha betegségből kifolyólag lenne, akkor már jelentkeztek volna más tünetek is, vagy már feltűnt volna valamilyen doktornak.


Szóval egy szó, mint száz ne törődj vele!


Én pl ingekben járok, és szerencsémre imádom is őket, és max kigombolom a felső 2-3 gombot, vagy atlétát veszek fel.

Buszon ablakhoz ülök, vagy állok, úgy hogy a hátammal neki dőlök valamelyik busz oldalának belülről, hiszen az hideg pl.:üvegnek dőlök, vagy annak a furnér lemezszerűségnek és legalább addig is hűt.

Tárgyalásokon pedig ez egy nagyon keményen félrevezető dolog, hiszen hazugságtól kezdve a kellemetlenség érzésen át a nyuszi füléig mindent jelent, és lévén ezeknek tudatában vagyok, ergo kitudom használni ezt a javamra.

Amúgy más, jobban mondva minden emberi kapcsolatban javamra tudom ezt használni.

Pl.: ha az asszonykámmal már nincs ingerenciám táncolni akkor ezt bevetem, hogy 'hú elé volt', bár ravasz a némber, és már megtanulta a kis játszmáimat (=


gyakran hordok rövid gagyát, vagy a nyári farmerokat.

NEm igazán megyek fekete ruhában, vagy megpróbálok laza, és nem testre simuló ruhákat felvenni kivétel az atléta, de annak nincs ujja, és ez bizony megint csak jó.


A szagot tekintve igazából ezzel annyira nincs gondom. Sziszegős szappan, vagy mosdás-zuhany ha van rá lehetőségem.

Bár egy problémám van, hogy nemi szervek környékén ha nem borotválom, vagy fazon igazítom akkor a szőrön hamar megjelennek a káros hatások, tehát hamar ikrásodik, ahogy mondani szokták. Ez ellen tényleg csak nyíró, vagy borotva segít, vagy napi 2-3x mosakodás.


Amúgy ha nem iszom sokat is ugyanúgy izzadok, szóval a víz utánpótlás, és a sók-és más nyomelemek amik így távozhatnak azokat pótolni kell szorgosan.


Napi min 3 liter vizet iszok, és ha megiszok 6 litert akkor sem izzadok többet, szóval ez egy amolyan stabil állapot, ilyenkor max a vesém látja kárát.

Amúgy vigyázzál a sok ivással is, hiszen bár nem köztudott, de a vese is sokkot kaphat ha hirtelen sok vizet iszol. Ja és ha túl sokat iszol akkor még a cukor betegségre is megnő a hajlam, szóval csak ésszel.


Szexnél picit érdekes, de ezt is megoldom, lovaglás, vagy bármilyen póz után egy gyors arc törlés, de ez már nagyon elegánsan megy, és folytathatjuk.

Bár igazából a páromat nem igazán zavarja, sőt izgatónak tartja hál'istennek.

Régebben kis egy éjszakásoknál kínos volt, hiszen 'nem bírja a csávó' szindróma volt, de ezt is megoldottam ha volt rá alkalom, akkor zuhanyzó, oszt csókolom (=


No részemről ennyi volt! (-:

2009. jún. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%

Kedves betévedő vendégek akik ebben a korságban szenvednek most figyeljetek jól mert leirom ennek az izzadásnak a biologiai szerepét ami már ősidök óta megvan az emberben - a koros izzadásnak semmi köze a méregtelenitéshez , -erre van a máj-vese szépen elvégzik a dolgukat + akkor mégis mitől is van ?? az sem tünik fel hogy az ember otthon NEM -VAGY ALIG IZZAD MEG ?? -DE AKÁR -10 FOKBAN KÉPES 3PULOVERT IS ÁTIZZADNI ??? ez azért van mert az otthonban biztonságban érzitek magatokat és nincs menekülési kényszeretek még a tudat alattiban sem !! ( KIVÉTELEK AZÉRT VANNAK PL VENDÉGEKET VÁRSZ . . . )mert az ilyen izzadás VESZÉLYT FÉLELEMET JELENT ÉS EZ ANNYIT JELENT HOGY AZ AGYUNK IRÁNYIT MINDENT -NEM ÉRZEM JÓL MAGAM -NEM AKAROK ITT LENNI /EZ A MENEKÜLÉSI KONFLIKTUS / -MI LESZ HA. . . /. EZ A MEGFELELÉSI KÉNYSZER. + A MEGSZÉGYENÜLÉSTŐL VALÓ FÉLELEM !!!/. EZEKET A DOLGOKAT SOK SZÁZ GONDOLAT KÖZÜL KIEMELNÉM MERT EZEK A LEGGYAKRABBAN ELŐFORDULOK. .

AZ IZZADÁST EGY KONFLIKTUS HELYZET INDITJA EL -EZ LEHETT BÁRMI AMIT UGY ÉLTEK MEG -BALESET -KÖZELI ROKON -BARÁT ELVESZTÉSE -SZERELMI BÁNAT -SZÜLÉS , ERÖSZAK KÜLÖNBÖZŐ FORMÁI -DE A LEGTÖBEN MÁR GYEREKKORBAN VAGY AKÁR MAGZATI KORBAN ÁTÉLTÉK -ÉS INNEN ERED AZ HOGY 3 ÉVESSEN A GYEREK KEZE -LÁBA IZZAD

ERRE ITT EGY NAGYON JÓ PÉLDA ( A KÉZ ÉS LÁB IZZADÁS LEGTÖBB ESETBEN VALOS FÉLELMI KONFLIKTUS INDITJA BE -HA HONALJ IS BEKAPCSOLODIK AKKOR MÁR A MEGFELELÉSI KÉNYSZER IS MEGTALÁLHATÓ -AZ EGÉSZ TETEN LÉVŐ IZZADÁSNÁL TÖBB KONFLIKTUS IS MEGTALÁLHATÓ !! EZT 500EMBER TÖRTÉNETÉBŐL SZÜRTEM LE . . . . . + SAJÁT TAPASZTALATAIM ALAPJÁN !!

Az ember kicsi korában egy rossz emléket szerez, pl. egy kiskutya ráugrik, s ő ettől nagyon megijed. Ez számára lehet egy sokkhelyzet, hiszen egy gyereknek egy tacskó kutya akkora, mint egy felnőtt embernek egy oroszlán.

Ez az emlékkép, az érzés, amit akkor átélt, amikor az a kutya ráugrott, ott él benne. Sok embernél egy ilyen sokk egy életen át dadogással jelzi jelenlétét. Minden pillanatban, amikor egy kutyával találkozik, legyen az bármilyen kutya, egy félelemérzet erősödik fel benne.

Ez a félelemérzet egy hirtelen izzadást indít el az emberben. Ez az izzadás szagos, a félelem szagát hordja magán, és mivel a kutyának sokkalta jobb a szaglása, mint az embernek, így ő is rögtön a félelmet érzi, és abban a pillanatban támad. A kutya csak akkor támad, ha fél, különben nem támadja meg az embert. És ha ez az emlék ott van bent a mélytudatban, akkor ez nagyon felerősíti az emberben a félelmet. Nem tudja megmagyarázni, hogy mitől fél, de bármilyen új helyzet elé kerül, érzi a félelmet, a bizonytalanságot. Ez elég ahhoz, hogy az egész életét úgy élje, hogy ne érezze jól magát a bőrében. Egy váratlan sokkhelyzet, pl. egy erőszakos támadás, is képes ugyanezeket a tüneteket produkálni. . . . . .

ÉS ERRE MÉG RÁADODIK A SOROZATOS STRESSZELÉS MERT AZ IZZADOSOK 99% SZORONG EGYFOLYTÁBAN !! SOKAN NEM MERNEK KÖZÖSSÉGBE MENNI HA EL IS MEGY EGYFOLYTÁBAN SZORONG -ITT MEGEMLITENÉM AZ ALKOHOLT TÖBBEN LEIRTÁK HOGY CSÖKKEN VAGY AKÁR MEG IS SZÜNIK AZ IZZADÁS -EZ ATTÓL VAN MERT AZ ALKOHOL BÁTRABBÁ FELSZABADULTABBÁ TESZI AZ EMBERT -ÉS NEM AZON STRESSZEL HOGY ÉPPEN KI LÁTJA MEG RAJTA A FOLTOT -NEM AJÁNLOM KÚRA SZERÜEN !!!!!!!! UGYANIS MÁSNAP ERÖSEBBÉ VÁLLIK AZ IZZADÁS !!) INKÁBB MAGÁNYOSSAN VAGY SZÜK BARÁTI KÖRBEN ÉLIK MINDEN NAPJAIKAT -AMITŐL PERSZE MÉG ROSSZABB LESZ MERT RENGETEG DOLGOT NEM PROBÁLNAK KI AZ ÉLETBEN AMIT IGAZÁBÓL SZERETNÉNEK -DE JOBBAN FÉLNEK A MEGSZÉGYENÜLÉSTŐL ÉS INKÁBB BELE SEM FOGNAK . . . . . ÉS AKKOR SZAKSZERÜEN MEGFOGALMAZVA MI VÁLTHAT KI BETEGSÉGET

Milyen konfliktusok okoznak betegséget?

Amelyekre az alábbi 5 kritérium egyszerre teljesül:

Hirtelen bekövetkező

Váratlan, készületlenül érte az illetőt.

Drámai, azaz megütközést kelt. Nem tudjuk elfogadni a helyzetet.

Ideiglenesen nem látható a megoldása.

Nem beszéljük ki senkivel. (Esetleg megemlítettük a tényeket, de nem beszéltünk arról, milyen érzéseket keltett bennünk, és mennyiben sértette elvárásainkat, értékrendünket, olyan erkölcsi értékeket, amelyek nekünk fontosak. )

Az ilyen konfliktus válsághelyzetet idéz elő, az agyunk vész intézkedéseket léptet életbe. Az, hogy milyeneket attól függ, miként éltük meg. Ezek az válság forgatókönyvek az evolúció korai szakaszából származó biológiai logikát követik. Az állatoknál tényleges események indítják be őket, az embernél viszont képzeltek vagy szimbolikusak is.


Ezek az válság forgatókönyvek az evolúció korai szakaszából származó biológiai logikát követik.


EZT EGY KICSIT ELMAGYARÁZOM HOGY MEGÉRTSÉTEK RÉGEN AZ EMBEREK AZ ÉLETÜKÉRT HARCOLTAK -ÉS NEM AZ BÁNTOTTA ÖKET HOGY ÉPPEN KI MIT FOG ROLLA SZOLNI - HA NEM EGY MÁRKÁS EDZŐCIPÖBEN MEGY BE AZ ISKOLÁBA AZ ÉLETÉRT VALÓ KÜZDÉS SORÁN AZ AGY BEINDITJA A MEGFELELŐ VÉDEKEZÉST AMI TÖBBEK KÖZT A VEREJTÉKEZÉST JELENTI -EGYFAJTA FÉLELMI VÉSZ REAKCIÓ -MERT EGY IZZADT EMBERT NEM IGAZÁN KÖNNYŰ MEGFOGNI -GONDOLJATOK BELE EGY BIRKOZÓ MECSBE AMIKOR A BIRÓ MEGSZAKITJA A MÉRKÖZÉST MERT A VERSENYZŐ TISZTA VIZ ÉS 1XRÜEN NINCS RAJTA FOGÁS !!!


az embernél viszont képzeltek vagy szimbolikusak is. ( EZ A MILESZ HA. . . . . (AVAGY A MEGFELELÉSI KÉNYSZER ) EZ MÁR AKÁR GYEREKKORBAN KIALAKUL MERT A SZÜLŐ IGAZÁBÓL NEM DICSÉRI MEG A GYEREKET CSAK HA VALAMI TELJESITMÉNNYEL RUKKOLT ELŐ -EZ ENNYIRE EGYSZERŰ -A GYEREK MÉGJOBB AKAR LENNI MERT HIÁNYZIK A SZERETET ÉS EZT CSAK IGY TUDJA ELÉRNI , MERT MÉG EZ IS TÖBB MINT A SEMMI r30; EBBŐL KIFOLYOLAG MINDENBEN A LEGJOBBAT SZERTNÉ ELÉRNI DE SOKSZOR CSALODIK MAJD AZ ÉLETBEN AMINEK AZ A KÖVETKEZMÉNYE HOGY KISSEBRENDÜSÉG ÉRZÉSE LESZ r30;. . . .


-EBBŐL ADODIK EGY MÁSIK DOLOG A BIRKOZÓK RENDKIVŰL JÓ FIZIKAI ÁLLAPOTBAN VANNAK -TÚLSULY MAX 10 DKG -EZZEL MÁR MEG IS VAN DÖNTVE A KÖVÉRSÉGRE FOGOTT IZZADÁS -ÉS MILYEN ÉRDEKES A FORUMON LÉVŐ TAGOK LEGALÁBB 85%INKÁBB A SOVÁNY VAGY ÁTLAGOS KATEGORIÁT KÉPVISELI. . .

A KÖVÉRSÉG MÁS SZEMPONTBÓL JÁTSZIK SZEREPET MERT EGYFAJTA KISSEBRENDÜSÉG KOMPLEXUST OKOZ -AMI AKÁR GYEREKKORBÓL IS SZÁRMAZHAT-MERT AKKOR KÖVÉR VOLT ÉS CSUFOLTÁK AZ ILLETÖT -EZ CSAK 1 PÉLDA DE MÁR VOLT RÁ ESET ITT A FORUMUNKON IS


A MAGZATKORI ÉS A SZÜLETÉS KÖRÜLI KONFLIKTUSOKRÓL IS IROK EGY KIS ÖSSZEFOGLALOT + AZ OLTÁSOKRÓL AMI NAGYON SOK BAJ OKOZOJA LEHETT -

+ NÉZZÉTEK MEG EGY MÜTÖTT LÁNY ( 8 HONAPJA KEZDTE EL AZ ÖSSZETETT PROGIT ) VISSZAJELZÉSÉT :

Egy két helyzet van hogy nyirkos vagyok. Lehet hogy akkor egy kicsit jobban stresszelek. A lábamon nem szakad a víz, a mellem alatt nem csurog a hasamig a víz, a hátamon nem ömlik a víz. Fantasztikus!!! Tegnap ruhát vásároltam kb. 10-15-ször öltöztem föl le és mentem ki be a fülkébe , a hátam éppen csak nyirkos volt. Máskor szakadt, ömlött rólam a víz és a 2. -3. próbálás után hazamentem. Fűnyírás, mosogatás, takarítás, táncolás, gyerekkel való készülődés, sétálás, ruhapróbálás, fürdés után közvetlenül, szerinted izzadok? NEM. Ezt neked köszönhetem és KÖSZÖNÖM is. Az a baj, hogy ezt a köszönömet olyan kevésnek érzem, mert nem is tudom mi lett volna ha nem találok rád. Beszéltem Gyöngyivel is, örülök hogy ő is jól van. Remélem a nagy melegben sem lesz nagy melegem. Valamelyik nap a teraszt söprögettem/elég nagy/, odatűz a nap, dög meleg és rólam nem szakad a víz!!

Köszi mindent műtött Andi

UI HIÁBA A MÜTÉT MAGÁT A SZORONGÁST KIVÁGNI NEM LEHETSÉGES MERT EZ AZ AGYBAN EL VAN RAKTÁROZVA !!!!!! ÉS ETTŐL ALAKUL KI A KOMPENZÁCIOS IZZADÁS . . . . . AMIT LEHETSÉGES ENYHITENI -ÉS EGY IDŐ UTÁN MÁR A BETEG SAJÁT AGYA IS ELHISZI NEM KELL MINDEN HELYZETBEN BEINDITANI AZ IZZADÁST MINT VÉSZREAKCIÓT. . .

2009. jún. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Tudom milyen tiniként ilyen mértékben izzadni, én is átéltem... Mindenféle szert kipróbáltam már, a többezer Ft-ért vettem pár milis löttyöket gyógyszertárban, mégsem használt egyik sem. Kizárólag fekete és fehér pólókat vettem fel, hogy ne látszódjon, hogy tocsog a pólóm a honomalján, holott nagyon szeretem a színes dolgokat. Már a Botoxos-kezelésen gondolkoztam, amikor egyik nap anyukám betoppant egy párszáz forintos gyógyszertári lötyivel; "Solutio Antisudorica" a neve. Pár nap használat után már fele annyira sem izzadtam, aztán egy hét múlva feltűnt a suliban, hogy jéé, száraz a pólóm (kb. 6 év után először)! Tök jó érzés volt. :)

Hidd el, ha nekem használt, neked is fog! Én télen a pulcsikat képes voltam átizzadni... Azóta már nem használom, mert szinte teljesen megszűnt az izzadásom (gondolom már pszichésen izzadtam, mivel mindig azon görcsöltem, hogy vajon átütött-e már, észreveszik-e a többiek, mind gondolnak stb.), pedig 11-17 év közötti időszakom végigizzadtam, és komolyan mondom, annyira vizes volt a pólóm, hogy akár még ki is tudtam volna csavarni belőle az izzadtságot...

Amúgy vigyázz a lötyivel, nagyon erős. Este, fürdés után kell bekenned vele a hónaljad, reggel ugyanúgy befújhatod magad dezodorral, de rögtön a lötyi után nehogy megtedd, mert nagyon fog csípni (még dezodor nélkül is elég kellemetlen). Valakinek kisebesedik tőle a hónalja, ilyenkor fel lehet hígítani vízzel (én töményen használtam). Először naponta használd, de ha látod, hogy hatásos, ritkíthatod a használatát, mint írtam, én már nem használom. Tényleg csak nagyon ritkán izzadok meg, de akkor is "egészséges mértékben" - mint az átlagos emberek.

Sok sikert hozzá! :)

2009. jún. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Itt van róla minden, ha felíratod, akkor 155 Ft. :)


[link]

2009. jún. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a sok hasznos hozzászólást, tanácsokat! Most épp az Exodort próbálgatom, eddig úgy néz ki, jó lesz! Mégegyszer köszönöm!:)
2009. jún. 14. 12:23
 7/7 anonim válasza:
Van egy 72 oras izzadas gatlo, aminek a neve certain dry. ettol 72 oran at tenyleg semmit sem izzadsz. este, tusolas, furdes utan, elalvas elott kell felvinni a honajra. hihetetlenu jol mukodik. en is izzados vagyok, stresszhelyzetben ot masodperc alatt a konyokomig le tudok izzadni, es nekem is nagyon sok problemam volt ezzel. Azt hiszem kicsit bonoult beszerezni, mivel ez egy amerikai keszitmeny, de ha kitartoan keresed, bizosan ratalalsz. szerintem gyogyszertarban lehet kapni. Remelem segitettem!
2010. márc. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!