Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mikor ajánlott bio joghurtba...

Mikor ajánlott bio joghurtba mártott tampont használni?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy ez rendbe teszi a hüvely savas flóráját. Nekem sajna viszonylag gyakran van gombás fertőzésem... Most csak csíp, más tünet egyelőre nincsen. Nem tudom, most ajánlatos-e a fent leírt módszert alkalmazni? Vagy milyen esetekben ajánlott?
2009. jún. 16. 12:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én azon a véleményen vagyok, hogy nem azt kell kitalálni,mivel kezeld, hanem azt, mitől van, és a kiváltó okot hogyan lehetne kiküszöbölni. Mindenféle más célra (ebben az esetben táplálkozásra) szánt dolgok bejutattása a hüvelybe lehet, hogy nem lenne tanácsos. Ha óvatos vagy a gyógyszerekkel (amit tökéletesen meg is értek, még egészségügyisként is), akkor keress fel egy természetgyógyászt. De mindenféle joghurtot ne jutass fel, csak mert valahol leírta egy újság, mert nem volt meg a kellő oldalszám. Remélem mielőbb megoldódik a problémád!
2009. jún. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%

Erről már én is olvastam és teljesen kiakadtam : nem dugdosnék fel semmit a hüvelyembe, főleg nem joghurtot!


Viszont lehet kapni a patikában TEJSAV-at, amivel lehet a hüvelyt öblögetni, ha már muszáj...

(Megjegyzem, ezt is inkább nőgyógyász javaslatára kellene végezni, mert ártani is lehet a túlzott hüvelyöblögetésekkel.)

Ebből a tejsavból csak kicsit kell vízbe önteni és ezzel öblögetni.


Egyetértek az előző beíróval : ne próbálj ki mindent, amiket különféle oldalakon ajánlgatnak!

2009. jún. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Annyit fűznék hozzá, hogy több embertől is hallottam már, hogy kipróbálta, és egyiküknek a nőgyógyásza ajánlotta. Ezért gondoltam, hogy megkérdezem.

2009. jún. 16. 12:28
 4/9 anonim ***** válasza:
42%

Ez a joghurtos tampon nagyon beválik, ha csak olyan enyhe kellemetlen érzésed an. Kis feldörzsölődés, hüvelyflóra-vesztés: ez a "Mindjárt elkapoh valamit érzés."

Ez egy régen bevált természetesgyógymód, egészségügyiseknek is illene ismerni. Ugyan az, mint a drogériás tejsavas lemosók. Lehet a betétre túrót kenni, és azt viselni egy-két napig. cserélgetni persze. Ha legyengültél, így visszaállíthatod a védekező rendszered. De ha már elkaptál valamit, gombát vagy mást, akkor ez már késő. Akkor gombaellenes hüvelykúp és kenőcs kell, vagy kombinált, ha nem tudjuk, baci-e. Vag ytabletta, ha tudjuk. Szóval nőgyógyász. Amíg csak csíp, addig még érdemes próbálkozni, még hátha a megelőzés szintjén vagy. Ha 36 óra alatt nem jobb, akkor későn ébredtél, akkor orvos.

A gomba megbújik valahol a lakásban. Főzd ki a törölközőket, fertőtlenítsd ki az összes bugyit, ágyneműt, és sterilizáld le a barátodat. (mondjuk 3 napig kened Canestennel TE!!!)

Ha nagyon sok cukrot, élesztőt, lisztet eszel, és kevés zöldséget, az is oka lehet, hogy újra elkapod.


Élőflórás joghurtot használj. Tényleg nagyon jó, ha időben kezded.


A fenti választ kijavítanám, sok élelmiszergyógyszer egyben: Citrom és méz az immunrendszer javításásra, aludttej napégésre, paradicsom a gyulladt pattanásra, hársfatea hűlésre, csokoládé kedélyjavításra, vérszegénységre, hagyma a bacik ellen...sorolhatnám.


Ha esetleg bakteriális fertőzésed van, meg lehet próbálni éjszakára feltenni egy gerezd fokhagymát kissé összenyomva egy gézbe befogni úgy, hogy kialakuljon egy lelógó szál, mint a tamponnál, és nppal pedig a joghurt. S közben kamillás lemosás. A gyári készítményeket ugyan ezekből csinálják.

Ha nem segít, 1-2 nap, akkor doki.

Jók ezek a házi szerek, sokan használják.

2009. jún. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%

Ha szeretnéd ezt látni könyvben leírva, "házi gyógymódok inden betegségre" c. könyv nagyon részletes és szakszerű, délután megnézem, ki is a szerző.


Nekünk ezek aháziszerek jobban beváltak mint a gyógyszerek. Természetesen nagy betegséggel orvoshoz mennénk, de kis házi kellemetlenségeket nagyon jól lehet orvosolni, és gyorsan. Ráadásul nem kerül ezrekbe.

2009. jún. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%
Az én nőgyógyászom is ajánlja.
2009. jún. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%
"A fenti választ kijavítanám, sok élelmiszergyógyszer egyben: Citrom és méz az immunrendszer javításásra, aludttej napégésre, paradicsom a gyulladt pattanásra, hársfatea hűlésre, csokoládé kedélyjavításra, vérszegénységre, hagyma a bacik ellen...sorolhatnám." - ez így igaz! De nem hiszem, hogy a citromos-mézes tea meghüléskor ugyanaz lenne, mint egy steril tampon nem steril joghurtba mártása és felhelyezése. Ezt te sem gondolod komolyan, ugye? Az ilyen félreértésekből lesznek később a tinik körében a butaságok, és eljutunk még oda, hogy epres joghurttal teli tinik mennek orvoshoz..csokiból meg nem tudsz annyit megenni hogy bizonyitottan a benne levő anyagtól legyen jobb kedved. A joghurt nem erre van kitalálva. A bolti tejsavat direkt hüvelyöblítésre szánták. Szerintem nem mindegy.
2009. jún. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Annyit tennék hozzá a fentiekhez, hogy gomba mindg van a hüvelyedben, csak kis mennyiségben. A baj akkor van, amikor kórosan elszaporodik. Ezt okozhatja fogamzásgátló, antibiotiumos kúra, lerobbant immunrendszer, stressz, túl sok cukor bevitele a szervezetedbe, szóval sok minden. Vanesten hüvelykúp és kenyőcs kell három napig, és rendbejössz. Utána tejsavas irrigálás, hogy helyreállítsd a normál hüvelyflórád, de nem kell túlzásba vinni, egy hónapban 1-2 irrigálás bőven elég.


A tejsavas irrigálás régebbi módja a joghurtos eljárás. Nem hülyeség, tényleg beválik - de a tejsav jobb és higinikusabb, na meg egyszerűbb.

2009. jún. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Érdekes válaszok:) Én 1x próbáltam,mikor rossz volt a konfort érzetem és bevált:))
2011. márc. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!