Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Laparoszkópos petefészek...

Laparoszkópos petefészek ciszta műtét után mennyit késett a menstruációtok?

Figyelt kérdés
Vagy ugyan úgy megjött mintha nem műtöttek volna?
2012. máj. 6. 15:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekem nem késett, sőt, utána percre pontosra beállt.
2012. máj. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Nekem pont az a bajom, hogy már lassan 3 hete volt a műtét, és azóta szinte folyamatosan pecsételő vérzésem van...
2012. máj. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Nekem 2 hete volt a műtét,rá 2 napra meg is jött,és tegnap már peteérés volt,előtte fél évente egyszer menstruáltam!
2012. máj. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

bocs, hadd kérdezzek tőletek valamit, hátha tudtok tanácsot adni.

tegnap kiderült, hogy nagy valószínűséggel méhen belüli polipom van. meg kell várni a menstruációt, és ha nem lökődik le, akkor kürettel kell eltávolítani.

ti kaptatok a dokitól tanácsot arra nézve, hogy:

- mikortól lehet tampont használni (lehet-e egyáltalán)

- mennyi idő a felépülés (nekem azt mondta, hogy reggel megyek, este jövök, de gondolom, otthon pihenni kell. Elég gáz a mhelyemen, tudnom kéne, mire számítsak)

- elkedztem nemrég mozogni (kocogás+itthoni torna). mennyi idő múlva folytathatom? most csak annyit mondott a doki, hogy az ugrálást hagyjam abba, gyalogoljak sokat

- nagyon fájdalmas a műtét után?



kívánok nektek is mielőbbi felépülést!

2012. máj. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
utolsó voltam, még egy kérdésem lenne: a műtét előtt v. után kellett vmilyen gyógyszert szednetek? (fájdalomcsillapítón kívül.)
2012. máj. 9. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Megpróbálok válaszolni arra amire tudok, de mivel nekem ugye másfajta műtétem volt azért ne vedd készpénznek amit írok. Én négy napot voltam kórházban ezért is írtam hogy a két műtét nem ugyanaz. Gyógyszert sem előtte sem utána nem szedtem, bár a háziorvos megkérdezte hogy nem írtak-e valamit úgyhogy lehet olyan eset is van amikor szedni kell valamit. Kétszer volt petefészek ciszta műtétem az első után nagyon fájt a hasam de csak a műtét napján, a másodiknál szinte egyáltalán nem. A felépülés gyorsan ment nálam bár szerintem nálad nem is vágnak semmit. Akkor még gyorsabb. Most munkanélküli vagyok így persze itthon vagyok de az első műtéténél dolgoztam akkor kb. másfél hét után mentem vissza dolgozni kemény fizikai munkára. Nem volt semmi gond, de a mai eszemmel biztos nem vállalnám be. Viszont akkor a doki mondta hogy nyugodtan mehetek. Tampont én a műtét utáni első menstruációnál még nem fogok használni a másodiknál már igen. És persze a műtéttől is véreztem, akkor sem használtam. De ezt nem doki mondta hogy így kell csak én így gondolom. Azt hogy mikor sportolhatsz inkább a dokitól kérdezd meg műtét után, de valószínű úgy is érezni fogod hogy mikor vagy rá kész.
2012. máj. 9. 10:18
 7/13 anonim ***** válasza:

köszönöm szépen a válaszodat, nagyon kedves vagy. segítettél, és meg is nyugtattál egy kicsit. néztem angol nyelvű oldalakat, ott is azt írták, hogy a második hónaptól lehet tampont hordani.


nekem laparoszkóppal az epehólyagomat vették ki, akkor is olyan 10 nap volt a felgyógyulási idő, és olyan 3-4 nap a kórház.


nekem polipom van. az orvos kérdezte, hogy van-e allergiám vmire, mert a polip és a rendszertelen menstruáció összefügg az allergiával. mondtam neki, hogy igen, vegyszerekre, de aztán nem beszéltünk erről, és az egész olyan hülyeségnek tűnt. Itthon kb. 5 oldalt néztem meg (többet nem mertem), miután közölték a diagnózist, és rögtön az első egészségügyi-orvosi oldalon ugyanez volt... számomra egyelőre ez magas, de mindenesetre érdekes. Ez is megnyugtatott egy kicsit, hogy lehet ellene tenni.

cisztám is volt, de az magától eltűnt (akkor derült ki, mikor egy baleset miatt 8 hétig feküdnöm kellett. majd megőrültem, mire lejárt a 8 hét, és futottam nőgyógyászatra. mire odaértem, el is tűnt.)


még egyszer nagyon köszönöm a bátorításodat és a baráti hangvételt. mielőbbi gyógyulást kívánok, és gyors munkahelytalálást.

Nekem aug. 31-én jár le a szerződésem, szept. 1-jétől nincs munkám.


Bakker, ezeket a dolgokat jól kifogtuk :)

2012. máj. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Örülök hogy segítettem egy picit. Hát igen jól kifogtuk :). Tényleg érdekes ez az allergiás dolog. Nem is hinné az ember hogy mi minden összefügg egymással. Mi amúgy a babáért küzdünk sajnos, de remélem hogy hamar összejön. Kitartást neked is és gyors gyógyulást! És amúgy szeptemberben a legkönnyebb munkát találni szerintem már ha az manapság tud könnyű lenni :).

"A nehézségek soha nem személyreszólóan nekünk érkeznek, csak néha minket találnak el." :)

2012. máj. 10. 09:56
 9/13 anonim ***** válasza:

:))) köszönöm, aranyos vagy :)))

Ha majd a munkaviszonyom megengedi, elmegyek allergiavizsgálatra. több oylan vegyszer van, amitől vérzik a bőröm, de nem tudom, mire is vagyok allergiás igazán. Pl. dove arckrém, blendamed fogkrém, kontaktlencse műkönny stb.


sajnos, cukorbeteg vagyok, és sok gyógyszert kell szednem. lehet, hogy arra jelentkezett ez. gondolom, a műtét után a kivett polipot elküldik szövettanra - hátha ott kiderül vmi.


a cukorbetegségem folytán sok kismamával beszéltem, és nagyon jó látni, hogy régóta próbálkozó nőknek aztán, miután kiderült, mi okozza a gondot, lett kisbabájuk. szóval, csak bátorítani tudlak :)


nem könnyű ma teherbe esni, annyi nyűg van a nyakunkon, de ilyen apró dolgok, mint hogy segítséget kérek, és emberek jóindulattal válaszolnak, tanácsot adnak, igazán megmelengetik az ember szívét :) tényleg :)


neked is kitartást, mielőbbi babázást :) most már ilyenek találjanak el minket, mert már elegem van a fejemre hulló dolgokból :D

2012. máj. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 :)Mano25 válasza:

Sziasztok!


Nekem augusztus 18-án volt a peteciszta műtétem!Viszont még mindig nem jött meg!És nagyon félek, dehogy valami baj legyen megint!Tudna nekem valaki segíteni aki ebben a cipőben járt(jár)?

Előre is köszönöm!

2012. szept. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!