Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha a mellemben, oldalt a...

Ha a mellemben, oldalt a nyirokcsomóim lennének megduzzadva, mennyi idő után kellene eltűnniük? Nem tudom daganat-e. :S

Figyelt kérdés

Van 2 csomóm, voltam orvosnál, nem tudta eldönteni nyirokcsomó-e vagy daganat, úgy érzem lett még egy. Normális, hogy 1 hétre rá még egy nyirokcsomó megduzzad, vagy lehet hogy csak nem vette észre a vizsgálattól? Ha nyirokcsomók, akkor mennyi idő után kellene elmúlniuk?

Nem fájnak abszolút.


2012. máj. 21. 16:43
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Akkor menj egy normális orvoshoz, aki ért is a szakmájához!
2012. máj. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
mell ultrahangra menj el.
2012. máj. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Mammográfia vagy ultrahang. Ilyen hurkagyurka szar orvost meg kerülj el nagy ívben... Ha nem tudja eldönteni, hogy daganat-e, akkor el kell küldjön valami szakrendelésre.
2012. máj. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Nogyogyasznal voltam és az radiologushoz küldött, aki mell ultrahangot csinált. Azt mondta menjek vissza 2 hónap mulva ha semmi nem változik, ha meg igen, akkor elobb. Egy kullancs meg csípett azelőtt kb. 1 héttel, de arra szedtem antibiotikumot és kaptam oltást, ezért gondolta szerintem hogy talán nyirokcsomo.. Az jó vagy nem jó ha nem fajnak egyaltalan? És mikor kellene elmulniuk, ha csak nyirokcsomo?
2012. máj. 21. 17:18
 5/24 anonim ***** válasza:

Azért mondta, hogy menj vissza, mert ha változik akkor daganat. És a daganat nem fáj csak ritkán... Azért mondom, hogy keress másik orvost, mert a sógornőm így halt meg egy éve. A nőgyógyász mondta neki: jöjjön vissza ekkor- meg akkor. Visszament, ó hát ez semmi. És mire diagnosztizálták a rákot nála, már nem lehetett semmit sem csinálni, hiába a műtétek meg a sok kemó...


Még egyszer mondom nem pánikolni kell, hanem keresni rendes orvost, akár magánrendelésen ultrahangos-t... 5-10 ezret megér a nyugalmad vagy az életed nem?

2012. máj. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Őszinte részvétem a sógornőd miatt... :(

Én 21 éves vagyok és a tumor (a nagyobbik) jól mozgatható, körülhatárolható. Mikor megnézte a doktor, 2-3 mm-vel kisebb volt mint egy centi, most komolyan úgy érzem, hogy megvan az 1 cm is. Nem tudom, lehet képzelődök. :S És ha változik, az mennyi idő alatt látszódik meg? Jóindulatú kellene legyen, ha tudom mozgatni, igaz? :S

Nagymamám testvére is mellrákos, szörnyű egy betegség.. :(

Nagyon köszönöm a válaszodat!!

2012. máj. 21. 18:52
 7/24 anonim ***** válasza:
Az orvos azt mondta, hogy ha baj van, akkor akár egy hét is dönthet életről-halálról. Van olyan ami 1-2 hét alatt megduplázza a saját szövetmennyiségét, és van amelyik hónapokig sem változik mérvadóan. Vedd kellő komolysággal a dolgot és ne állj meg, amíg ki nem derül mi az. A saját érdekedben kérlek.
2012. máj. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm, tényleg!! Vizsgaidőszak kezdődik épp, de megpróbálok elmenni egy orvoshoz.

De honnan tudjam, hogy nincs-e baj vagy minden rendben? Tudom ez hülye kérdés, nem lehet így megmondani...de azok alapján amiket leírtam, mire van esély? :S

Ha nem növekedik a dudor, akkor az jó, igaz?

2012. máj. 21. 20:36
 9/24 anonim ***** válasza:
Igen az jó jel, de ha nem tudják eldönteni normális helyeken egy tűszúrással mintát vesznek belőle és a szövettan 100% megmutatja mi az.
2012. máj. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Milyen orvoshoz forduljak szerinted? :S
2012. máj. 21. 21:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!