Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Elmúlt a hüvelygombám? Ha...

Elmúlt a hüvelygombám? Ha nem, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Észrevettem, hogy hüvelygombám van (100%, mert a barátomon is kijött kétszer is, megnézte neki a doki). Kezeltem Canesten kombival...vagyis inkább csak szerettem volna kezelni. Keveset feküdtem a hüvelytablettával (ez olyan csomagolás volt, amelyben csak 1 tabletta van), így hát másnap kifolyt az egyetlen tabletta, de a krémet továbbra is használtam.

Időközben megjött a havim, az ötödik napon (ami szinte már semmi) volt egy kis érintkezésünk a barátommal, rajta harmadszor is kijött a gomba.

Azt olvastam, hogy ha megjön, akkor tisztul vele a hüvely nyálkahártyája, és én úgy érzem, hogy elmúlt a hüvelygombám. Ő mégis kipattogott tőlem.

Mikor tisztul le teljesen a nyálkahártya? Abban reménykedem, hogy az ötödik napon még nincs letisztulva, ezért kapta el tőlem megint.

Nincs túrós folyásom, sem viszketés.

Kenem Canesten kombi krémmel, de lehet hozzá használni fehérneműre cseppentett teafaolajat, hogy ölje a gombákat?

Vagy vegyek inkább mégegy Canesten hüvelytablettát?

(Kicsit sok lett a kérdés a végére, légyszi segítsetek!)



2012. jún. 1. 20:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Hagyd a Canestent,irass fel Pevaryl krémet,na az kigyilkolja.

De a barátodnak is kenegetnie kell magát,különben megint jön a ping pong játék!

2012. jún. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Talán ha nem otthon kezelgetnéd, hanem elmennél orvoshoz, talán ki is gyógyulnál.

Az se biztos, hogy gomba...

2012. jún. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

A hüvelyröl nem jön le nyálkahártya, az a méhedben van. A menzesztöl nem szünik meg egyetlen fertözés sem.

A hüvelygombák legtöbbje rezisztens a canestennel szemben, ezért nem hat rá.

Sok más fertözés is lehet, nemcsak gomba, ezért menj orvoshoz, éskérj tenyésztést, akkor meg tudják mondani, hogy pontosan milyen fertözésed van, és arra megfelelö szert tudnak adni.

Ha a barátodnak is van baja, akkor neki is kezeltetni kell magát (mindkettötöknek egy idöben), mert különben állandóan visszafertözitek egymást.

2012. jún. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Még kiskorú vagyok, és nőgyógyász csak szülővel jöhet szóba, ha jól tudom. És az a baj, hogy az meg nem olyan könnyű...
2012. jún. 1. 21:09
 5/22 A kérdező kommentje:

A Pevarylt kúpot viszont én is néztem. Vény nélküli.

Ha esetleg elmúlt a gombám, akkor nem fogok vele ártani a hüvelyemnek?

Vagy csak a sima Pevaryl krém is kiirtja?

2012. jún. 1. 21:11
 6/22 anonim ***** válasza:

Basszus, ha már szexelsz, akkor k.vára remélem, hogy nem 14 év alatti vagy.

Ha meg több vagy, mint 14, mégis minek kellene hozzá szülő?

Ne magadat kezelgesd, hanem menjél orvoshoz!!!!

2012. jún. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Nem kell szülő, egyedül is elmehetsz nőgyógyászhoz 18 év alatt is. Menj el a barátoddal.
2012. jún. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
2 hónap múlva 17 leszek. 16 évesen nem kell szülői kíséret? :O
2012. jún. 1. 21:16
 9/22 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem kell szülö ahhoz, hogy orvoshoz menj.
2012. jún. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Óó :) így teljesen más a helyzet :)

köszönöm a válaszokat ;)

2012. jún. 1. 21:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!