Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A menstruációm második napján...

A menstruációm második napján annyira rosszul vagyok hogy gyakran az ájulás kerülget, görcsölök, szédülök hányingerem van. Lehet-e ezt valahogy orvosolni?

Figyelt kérdés
Ezek a tünetek körülbelül egy éve jelentek meg nálam.Azóta rettegek mikor megjön,és nem tudok mitcsinálni.Szedtem gyógyszert ittam teát de semmi sem enyhítette.
2008. ápr. 25. 19:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A fájdalomcsillapító és görcsoldó mellett C-vitamint is kell szedni. Az orvosodnak nem mondtad még? Biztos van valamilyen készítmény, mert ezzel a problémával nem vagy egyedül.
2008. ápr. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp menj el dokihoz!
2008. ápr. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%

Szia!


Már csak azért is válaszolok, hogy tudd, hogy nem vagy egyedül: szinte azóta, hogy menstruálok, hasonló problémákkal küzdök. Az orvosaim mindig azt mondták, hogy voltaképpen ez ugyanúgy normális - csak a másik véglet - mint azoknál, akik semmit nem éreznek ilyenkor, meg hogy majd kinövöm. Hát 28 év alatt nem sikerült, bár jelenleg kisbabát várok, és most az a legújabb, hogy utána már biztosan enyhébbek lesznek a tüneteim.


Orvossal azért érdemes mindenképpen konzultálnod, mert az erősebb görcsoldókat (az Apranaxnak van pl. ilyen extra erős változata) csak orvos írhatja fel neked. Én mindig pontosan számon tartottam, hogy mikor kell megjönnie, és 2 nappal előre elkezdtem szedni a görcsoldót. Emellett furamód a hidegvizes borogatás vált be (amíg megvolt minden éjszaka, a haamra), ha pedig nagyon beütött a dolog, hagytam, hogy a gyomrom ahogy tud, kiürüljön (hasmenés, hányás, mikor mi...), és "kifeküdtem", ez többnyire egy teljes nap teljes KO-t jelentett. Tudom, hogy ez a tanulás vagy a munka mellett nehéz, de mindenkinek jobb, ha mihamrabb túl vagy rajta.


Ja és még valami, az első napokban (1-2) próbálj minél többet ülni vagy feküdni, és minél kevesebbet mozogni, mert a szédülés nálad is arra utal(hat), hogy leesik ilyenkor a vérnyomásod, és így simán benne van, hogy el is ájulsz :(


Tudom, hogy nagyon nehéz ezekkel a tünetekkel együtt élni, még ha havonta csak pár napon jelentkeznek is, de kis odafigyeléssel és a megfelelő görcsoldókkal kordában tarthatóak. Remélem hamarosan neked is sikerül kitapasztalnod, hogy mi a számodra a legmegfelelőbb, addig is kitartás :)


Üdv.

2008. ápr. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,sokat segítettek!:)És mindenképp elmegyek orvoshoz.Köszönöm mégegyszer!:)
2008. ápr. 26. 13:05
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia! Én is hasonló helyzetben vagyok, nekem két éve kezdődött, először csak enyhe görcsökkel. Egyre rosszabb lett, eleinte csak a görcs erősödött, és utána jöttek ezek a tünetek: ájulás, szédülés, remegés, hányinger és persze a nagyon erős görcs... :( Ma is erre ébredtem reggel.


Nekem Cataflam viszonylag gyorsan használ, és fórróvizes palack is nagyon jó. (érdekes, van, akinek meg a hideg jó rá) Mozgás is tud segíteni picit, már ha az ember meg tud mozdulni... Én nem tudok általában. De neten biztos vannak ilyenkor végezhető tornagyakorlatok, enyhébb görcs állítólag azoktól is elmúlik.

Sokat segít, ha a lábaidat térdben felhúzod, megtámasztod alulról valami pokróccal, plusz a talpadnál is, meg tehetsz egy kispárnát a vállad alá, így nem húzódnak az izmaid és kevésbé fáj.

Ha pedig úgy érzed, elájulsz (nekem is szokott lenni), akkor feküdj hanyatt, és nyújtva rakd fel a lábaidat a falra vagy egy székre. :)


Remélem, tudtam segíteni. :)

2008. ápr. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Jah, igen, és nagyon sokan mondják, hogy mikor elkezdtek fogamzásgátlót szedni, azonnal elmúltak a problémák.
2008. ápr. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%
Szia! Nekem ájulástól kezdve, hányás, minden volt, ameddig el nem kezdtem a Flector-t inni. Ez egy izületi gyulladásokra kitalált gyógyszer és nem viccelek, de 10 perc alatt hatni kezdett. Addig pokol volt minden hónap, de olyan szinten, hogy betegszabi volt 1-2 napig, mert felkelni nem tudtam. Ajánlom ezt nagyon!
2008. ápr. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%

és ezt a flectort lehet recept nélkül kapni, vagy fel kell íratni?

Cataflam is gyorsan hat, csak addig nagyon rossz...

2008. ápr. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat.Elmentem dokihoz és nekemis a Flectort írta fel és ez már végre használ:)
2008. máj. 9. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!