Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ashtmás lettem, és az orvosom...

Loryka19 kérdése:

Ashtmás lettem, és az orvosom felírta a singular nevű gyógyszert nekem, de elfelejtettem megkérdezni tőle hogy hatással van e a cypromixre. Tudna itt nekem valaki segíteni? Vagy kitől kérdezhetném meg hogy szedhetem e a kettőt együtt.

Figyelt kérdés

2012. jún. 10. 21:26
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Minden patikában válaszolni tudnak neked erre, ha itt nem érkezik válasz.
2012. jún. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A montelukaszt alkalmazható az asztma megelőzésére és krónikus kezelésére rutinszerűen használt egyéb készítményekkel együtt. Gyógyszerkölcsönhatási vizsgálatok során a montelukaszt javasolt terápiás adagja nem gyakorolt klinikailag jelentős hatást a következő gyógyszerek farmakokinetikájára: teofillin, prednizon, prednizolon, ORÁLIS FOGAMZÁSGÁTLÓK (etinil-ösztradiol/noretindron 35/1), terfenadin, digoxin és warfarin.

Fenobarbitállal történő együttadáskor a montelukaszt plazmakoncentráció-görbéje alatti terület (AUC) megközelítőleg 40%-kal csökkent. Mivel a montelukasztot a CYP 3A4 metabolizálja, óvatosan kell eljárni, különösen gyermekek esetében, ha a montelukaszt CYP 3A4 induktorokkal (pl. fenitoin, fenobarbitál és rifampicin) kerül együttadásra.



lényeg: lehet együtt szedni

2012. jún. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!