Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan zajlik pontosan egy...

Hogyan zajlik pontosan egy endokrinológiai vizsgálat?

Figyelt kérdés

Már tettem fel ezzel a témával kapcsolatban kérdést,de nem kaptam rá megfelelő választ.

Szóval 15 éves lány vagyok,már 3 éve küzdök a szőrösödéssel,illetve 2 éve pattanásossággal is.Ha jól emlékszem 10-11 éves koromban voltam először nőgyógyásznál(gyerek),hát mit is mondjak,szörnyű volt.Azt mondják,hogy nem fáj,hát nekem igenis fájt,sőt véreztem is.Ugyanekkor voltam ultrahangon,és vérvételen is.Ekkoriban kezdtem el szőrösödni,de még csak normális mértékben,ami azt jelenti,hogy hónalj,nemi szerv,láb volt.És sajnos ekkor kezdtem el borotválkozni is,amitől nagyon megerősödtek a szőreim,akkor zavart a hasamon,combomon lévő pihe is,azt is leborotváltam.Mára mindenütt szőrös vagyok,nem tudom,hogy ez ennek köszönhető,esetleg hormonprobléma.Ja és egyszer beszédtéma volt a betegségem,és akkor azt mondta anyukám,hogy gombás fertőzésem volt,ezért kellett nődokihoz vinnie.Ezt nem nekem mondta.De ha csak fertőzésem volt,miért kellet uh,meg vérvétel?Szóval ezt a mai napig nem tudom.

Mostanában epilálok,a borotvát eldobta,,de így is nagyon zavarnak a szőreim.Szeretnék elmenni endokrinológushoz,mert szeretném,ha végre meggyógyulnék,és nem lennék ilyen szőrös.Csak sajnos sok helyen olvastam,hogy valakinek meg se gyógyult,hiába kezelték,meg egyik orvostól ment a másikhoz..stb.Először is hova forduljak?Anyukámnak hogyan mondjam el?nem jó vele a kapcsolatom,semmit s szoktam vele megbeszélni,pl fiúkról,szexről,sose tudnék vele beszélni,ez nagyon ciki nekem,még ez a problémám is.Bármilyen vizsgálatnak állok elébe,de nagyon rettegek az összes orvostól,főként nőgyógyásztól!Egyszerűen képtelen vagyok leküzdeni a félelmemet,mindig az van bennem,amikor még 10 éves koromban megvizsgált!:(rettegek tőle,ha csak rá gondolok lever a víz!hallottam olyat is,hogy szűz lányokat nem vizsgál meg,ez igaz?remélem!és mennyi ideig tart ez az egész folyamat?több hónapot kell várni?kérlek,segítsetek,semmit se tudok!

15/l


2009. júl. 8. 11:49
 1/6 anonim ***** válasza:
36%

Szia!

Nem biztos, hogy endokrinológus kell neked.

Menj le a háziorvoshoz, kérj beutalót vérvételre, erősködj, hogy mindent nézessen meg.

Vitaminok, vizelet, s a legfontosabb, a hormonok (progeszteron, tesztoszteron, tsh, ft3, ft4, stb)

Lehet,hogy azt fogja mondani, hogy ezeket csak nődoki kérheti (ebben nem vagyok biztos), akkor oda kell menned (ne aggódj, nem vizsgál meg, ha nem akarod)

Aztán a véreredményből már többet tudsz majd.

Endokrinológus nekem pajzsmirigy UH-ot csinált, nem ilyesmit.


Egyébként nagyon esélyes, hogy a borotvától, nem pedig hormonzavartól van a dolog.


Jobbulást!

L/17

2009. júl. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem keress fel egy tinédzserambulanciát, oda egyedül is mehetsz, nem kell hozzá az anyukád. Elmondod, hogy problémád van a túlzott szőrösödéssel és hogy szeretnéd, hogy kiderítenék, mi az oka és helyrehoznák.


Nem is biztos, hogy szükséged van endokrinológusra, lehet, hogy a nőgyógyász is elég. Megértem, hogy a kellemetlen tapasztalat miatt szorongsz tőle. Én addig rettegtem a nőgyógyásztól, amíg túl nem estem az első vizsgálaton. Azóta egyáltalán nem félek tőle. Próbáld meg leküzdeni ezt az érzést. 10 évesen azért nagyon pici lány voltál még, nem csodálom, hogy fájt, de 15 éves korodra rengeteget fejlődött, változott már a tested. Szűz lányokat is meg lehet vizsgálni, vannak hozzá kicsi eszközök és végbélen keresztül is lehetséges az ivarszervek kitapintása, bár ez utóbbit nemigen alkalmazzák. Ha tampont használsz már, szerintem nem lesz gond a hüvelyi vizsgálattal sem.


A doki kérni fog tesztoszteron vizsgálatot, többnyire a magas tesztotszteron okozza a szőrösödést. Ez sima vérvétel, pár nap alatt kész van. A komplex hormonvizsgálat nekem azt hiszem vagy három-négy hét alatt készült csak el, és azt endokrinológus kérte.


Szóval első kör mindenképpen a nődoki, és ő tudja majd eldönteni, hogy ő tud-e kezelni, vagy továbbküld más szakrendelésre.

2009. júl. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Nem szabadott volna túl korán kezdeni a borotválkozást, így elképzelhető, hogy attól van a mostanra már igen zavaró szőrnövekedés. Egyetértek az előttem szólóval, alapos vizsgálat, vérvétel (főleg hormonokra) igenis szükséges, viszont azt csak nőgyógyász írhatja ki,háziorvos nem! Annak az eredményéből viszont már többet lehet tudni, hogy van-e esetleges hormonzavar, ami miatt van a fokozott szőrnövekedésed. Komoly problémák is állhatnak mögötte, ami a későbbi fogamzást is befolyásolhatja. Viszont ha nincsen semmi problémád, akkor a véglegesnek mondott szőrtelenítés sokat segíthet. Ezt azért írom, mert hormonprobléma esetén az nem segít, nincs megoldás, csak a rendszeres szőrtelenítés.

Én is hasonló problémákkal küzdöttem gyerekkoromban és sajnos az alapos vizsgálat elmaradt, csak a sokáig elmaradt gyermekáldás vezetett rá arra engem és orvosaimat, hogy milyen betegségem van. Fel a fejjel, ki kell vizsgálni még időben.

Egy 35 éves, immáron 1 gyermekes anyuka.

2009. júl. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!utána néztem a neten a különféle betegségeknek,tüneteknek,de semmit se tapasztaltam.nem vagyok elhízva,nincs férfias alkatom,sőt,széles a csípőm,nagy,kerek fenekem van:),a menstruáciom is rendszeres,csak azok a fránya szőrök!:(tampont még nem használtam,mindig betétet használok, 3 éve már.

hát,nem tudom,hogy merjek-e belevágni?sajnos,nagyon félek a vizsgálatoktól,szerintem senki se fél annyira,mint é!de tényleg,ha csak rágondolok,egyből elkap az izgalom,lever a víz,izzad a tenyerem is!

2009. júl. 8. 13:18
 5/6 anonim ***** válasza:
Van azóta eredmény? Kiderült, hogy mi a gond? Én is hasonló problémával küzdök.
2009. okt. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Göndör..naés? válasza:

Szia!


Nem vagyok lány, de szerintem, ha már ilyen hamar szőrösödsz és pattanásod is van 13 éves korod óta, akkor szerintem neked tesztoszteron túltengésed van, az, hogy milyen mértékű azt már csak hormonvizsgálaton derül ki.


De, ha nincs bajod akkor csak sokat borotválod magad;)

2013. aug. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!