Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen vizsgálatok szukségesek...

Milyen vizsgálatok szukségesek állandó alhasi fájdalmak és vérzészavarok okának kiderítésére?

Figyelt kérdés
Milyen betegségekre utalhatnak ezek a tunetek?Pontosan milyen vizsgálatokkal lehet kideríteni az okokat?Vérvételnél mikre kell levenni a vért?

2012. júl. 7. 14:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Ultrahang mindenképpen, a többi az orvoson múlik.
2012. júl. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kicsit pontosítsd. A vérzészavar mit takar?

Rendszertelen? Ha igen, mennyire? Túl erős? Hosszú ideig tart? Vagy mégis mi a baj?

Az alhas fájdalom milyen jellegű? Hol érzed?

2012. júl. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az uh tuti, és fog mintát is venni a doki valszeg az endometriumból.

Egyébként a tünetek myomára utalnak, de lehet akármi. Ennyiből nem lehet megmondani.

2012. júl. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a válaszokat.


Tobb éve állandóan fennálló huvely,hugycso és kismedence gyulladásom,fájdalmam van.Már rengeteg orvosnál és alternatív gyógyásznál voltam.

Úgy kezdoott,hogy felfáztam,pisilésnél úgy éreztem,hogy nem urulok ki teljesen.Aztán állandó levetséget,ingerultséget éreztem,és semmihez nem volt kedvem.Az urológus antibiotikumot adott.Nem szuntette meg a panaszaimat,hanem rontott a helyzeten.Huvelyfolyásom lett,elmentem nogyógyászhoz,aki szintén antibiotikumot adott.De ez sem segített.Kozben kialakult egy állandó fájdalomérzet a huvelybementemnél,huvelytornácnál és a hugycsonél.

Urográfiát,Cisztoszkópiát,Cisztográfiát is csináltak,nem találtak semmit.

Két éve mutottek laparoszkópiával,cisztát távolítottak el a petefészkemrol.

Vulvodyniát is diagnosztizált az egyik nogyógyász,és biofeedback technikával kezelt,és lekeni a méhszájat és a huvelyt valamilyen huvelyflóra helyreállíto szerrel.

Egy másik nogyógyász Interestitialis cystitist is megállapított.

Tobb alkalommal csináltak STD kivizsgálást is.

A tenyésztés mindig E-colit mutat ki,egyszer mutatott ki Gardnerellát,arra szedtem Klion antibiotikumot,sikerult kirtani.Egyszer mutatott ki Candidát is.Tobb antibiotikumot szedtem,de nem szuntette meg a gyulladást.És természetes alapú szereket is szedek.

Az alhasi fájdalmaim állandóan visszatérnek,majd egy ideig szunnek,aztán ismét erosodnek.


Tobb mint két hónapja állandóan vérzem.Néha pecsételo,és néha erosebb vérzés.És az alahasam is nagyon fáj.

Az egyik nogyógyász Pyassan és Klion antibiotikumot írt ki,de még nem szedtem be.

Egy másik Norcolutot adott a vérzésre és bórsavas huvelykúpot a gombára,mert szerinte azért nem szunik meg az E-coli fertozés,mert a gomba fenntartja.Azt mondta,ne szedjek antibiotikumot.

De nem tudom,hogy jó otlet-e hormongyógyszert szedni.

Elmentem egy újabb nogyógyászhoz,aki Apranaxot adott a gyulladásra,Lactofeel huvelygélt az E-colira,és o is azt mondta,hogy ne szedjek antibiotikumot.

Azt mondta,hogy PCOS gyanús vagyok,ultrahanggal a petefészkeimen látott tobb apró tuszot.

Elkuldott 3 pontos inzulin rezisztencia vizsgálatra,és a menstruáció 3.napján TSH,FSH,LH,Prolaktin,OE2,Progreszteron,Tesztoszteron hormonokat fogja nézni.

Azt mondta,hogy a húgyhólyaggal is lehet valami gond,mert a hólyagalap nagyon nyomásérzékeny volt mikor megvizsgált.


Nem tudom,hogy számít-e,de a tunetek kialakulása elott egy évvel Roaccutan-t szedtem 1,5 évig acne kezelésére.Lehetnek ennek ilyen mellékhatásai,mivel a hormonrendszerbe avatkozik be?


Melyik orvosnak higgyek?Eddig beszedtem mindent,amit kiírtak,de hiába.

Nem akarom,hogy megint félrekezeljenek.

Szeretnék minden lehetséges vizsgálatot elvégeztetni.

2012. júl. 7. 15:37
 5/6 anonim ***** válasza:

Huhh, hát ez kemény:(

Cukorbetegséged nincsen? Nézték mostanában a vércukrod?


Sajnos segíteni nem nagyon tudok, szerintem látogass el a www.orvostudakozo.hu oldalra. Itt több nőgyógyász és urológus is van, nekik tedd fel a kérdést, hogy milyen vizsgálatokat érdemes még elvégezni.

Regisztrálni sem kell:)

2012. júl. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nemrég nézték a vércukrom.Nem volt magas.

Régebben már írtam az orvtudakozóra is,de nem igazán kaptam hasznos választ.Az egyik nogyógyász csak annyit mondott,hogy menjek el STD tenyésztésre,mert lehet,hogy valamilyen más kórokozó is lehet a háttérben.Pedig leírtam,hogy 4-szer voltam,hogy biztosra menjek.

És azt tanácsolta,hogy használjak tejsavas kúpot,és szedjek probiotikuot,és az majd rendbe hoz.

Eddig is ezt tettem,de semmi változás.

2012. júl. 7. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!