Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló tablettán kívül...

Fogamzásgátló tablettán kívül nem lehet orvosolni valamivel a menstruáció rendszertelenségét?

Figyelt kérdés
Sokáig rendszeres volt a menzeszem, majd később szedtem fogamzásgátló tablettát. Szedtem kb. fél évig, aztán abbahagytam az erős fejfájás miatt. Viszont sokszor előfordult, hogy pontosan 28 napra jött meg a menstruációm, viszont az elmúlt 1-2 hónapban késik.

2012. júl. 14. 17:53
 1/2 A kérdező kommentje:
Előző hónapban egy hetes késés volt, most hétfőn pedig szintén annyi lesz, ha addig sem jelentkezik.
2012. júl. 14. 17:54
 2/2 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátló nem orvosolja, hanem elfedi a problémát.

Ha csak pár napos eltérések vannak, max egy hetes késés, akkor lehet próbálkozni gyógyteákkal, barátcserje tartalmú gyógyszerekkel.

Ha súlyosabb a gond, akkor hormonális kivizsgálás javasolt, és az OKOT kell kezelni. Ugyanis menzesz rendszertelenség sokféle ok miatt lehet.

Mikor hagytad abba a tabit? Lehet, hogy csak még nem állt vissza. Ugyanis a tabletta teljesen leállítja az egész ciklust, ha vki abbahagyja, a szervezetének újra kell indítania az egészet.

2012. júl. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!